TOP 5 ziņas Igaunijas eksportā: BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2

TOP 5 ziņas Igaunijas eksportā: BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2

Igaunijas eksporta un importa nozares aktualitātes - BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2.

TOP 5 ZIŅAS

TOP 5 ziņas Igaunijas eksportā: BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2

Igaunijas eksports jūnijā pieaudzis par 17%, bet imports - par 18%

Igaunijas eksporta apjoms šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada sesto mēnesi palielinājies par 17%, bet importa apjoms pieaudzis par 18%, paziņoja Igaunijas Statistikas departaments.

Eksporta apjoms bija 1,3 miljardi eiro, bet importa apjoms - 1,4 miljardi eiro.
Ārējās tirdzniecības deficīts jūnijā bija 153 miljoni eiro jeb par 34,2% lielāks nekā pagājušā gada jūnijā.

Lielākie Igaunijas eksporta partneri jūnijā bija Somija (15%), Latvija (11%) un Zviedrija (10%), bet lielākie importa partneri - Somija (13%), Lietuva (10%) un Vācija (10%).

TOP 5 ziņas Igaunijas eksportā: BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2

Igaunijas aviokompānijas meitas uzņēmums sāk apkalpot Zviedrijas vietējos maršrutus

Igaunijas aviokompānijas "Nordic Aviation Group AS" meitas uzņēmums "Regional Jet OU" ir uzvarējis konkursā un sāks apkalpot vietējos aviomaršrutus uz Arvidshauras un Jalivares pilsētām.

Lidojumus no Stokholmas uz valsts ziemeļos esošajām pilsētām "Regional Jet OU" sāks 15.septembrī un līgums noslēgts līdz 2019.gada oktobrim.

TOP 5 ziņas Igaunijas eksportā: BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2

Ekonomists: Uz degakmens produktiem balstītajam eksportam ir šaurs pamats

Igaunijas eksporta pieaugums pirmajā pusgadā ir bijis spēcīgs, bet tam ir ļoti šaurs pamats, jo divas trešdaļas no pieauguma veidoja degakmens produkti, atzina "Swedbank" galvenais ekonomists Igaunijā Tonu Mertsina.

Šā gada pirmajā pusē Igaunijas eksports naudas izteiksmē pieauga par 9%, salīdzinot ar 7% pieaugumu pērn pirmajos sešos mēnešos. Savukārt salīdzināmajās cenās eksporta pieaugums šogad sasniedza 7%, pret 2% pērn pirmajā pusē.

"Bez degakmens produktu eksporta pieauguma, izaugsme gada pirmajā pusē būtu vien 3%," norādīja Mertsina, piebilstot, ka eksports joprojām aug, bet optimisms par nākotni jau ir krietni mazāks nekā pirms kāda laika.

"Augstās darbaspēka izmaksas ietekmē uz cenām balstīto eksporta kompāniju konkurētspēju – saskaņā ar Igaunijas rūpniecības uzņēmumu teikto, to konkurētspēja ārvalstu tirgos ir pasliktinājusies," pauda "Swedbank" galvenais ekonomists Igaunijā.

TOP 5 ziņas Igaunijas eksportā: BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2

Tirdzniecības strīdi nākotnē var ietekmēt Igaunijas eksportu

Igaunijas eksporta pieaugums šogad jūnijā par 17% pagaidām neatspoguļo izmaiņas globālajā tirdzniecībā un tirdzniecības strīdu ietekme var parādīties nākotnē, atzinis Igaunijas prezidentes padomnieks ekonomikas jautājumos Heido Vitsurs.

"Pasaules ekonomiku apdraudošie lēmumi ir tikai nesen stājušies spēkā un ekonomikā ir zināma inerce. Tādēļ es neparedzu redzamu ietekmi vēl dažus nākamos mēnešus. Taču ir jārēķinās, ka ticība stabilai ekonomiskajai videi un likumiem ir saņēmusi triecienu un tas neizbēgami ietekmēs ekonomisko aktivitāti," brīdinājis Vitsurs.

Viņš gan piebilda, ka Igaunijas eksportētāji ir paveikuši labu darbu, atrodot jaunus eksporta tirgus ārpus Eiropas Savienības, jo jūnijā Igaunijas eksports ārpus ES ir audzis par 33%, salīdzinot ar šo laiku pirms gada.

"Bīstamība slēpjas tajā, vai ES ar savu lielo tirdzniecības potenciālu spēs sevi pietiekami efektīvi aizstāvēt gaidāmajos tirdzniecības strīdos un izvairīties no vēl nopietnākām sekām," norādīja prezidentes padomnieks.

TOP 5 ziņas Igaunijas eksportā: BalticExport.com nozares apskats 2018, Nr.2

Igaunijā sāk atbalstīt pārstrādes rūpniecības automatizāciju

Igaunijas valsts sāks garantēt atbalstu pārstrādes uzņēmumiem, lai veiktu izpēti par to procesu digitalizāciju un automatizāciju. Atbalsta apjoms līdz 2020.gadam būs četri miljoni eiro.

Izpētes rezultātā varēs veikt precīzu kaukulāciju par digitalizācijas un automatizācijas izmaksām, kā arī ienākumu prognozēm.

Īpašs fokuss būs eksporta uzņēmumiem.

 

BalticExport.com

Nacionālā informācijas aģentūra LETA

Firmas.lv

Latvijas Biznesa Gada Pārskats 2018

Share

Comments

=

* Please fill in the amount verbally!

"Latvijas Tālrunis" Ltd. invites Internet users - readers of the portal, to comply with moral, ethical and decency standards, while writing comments on published articles and news, not to incite violence, hatred or discrimination, not to spread information that is offensive to person's dignity and honor, not to hide behind the name of another person, not to do advertising without editorial consent. In the event that the comment author fails to comply with the above rules, their comment may be deleted and "Latvijas Tālrunis" Ltd. has the right to inform the supervisory authorities of possible violations of the law.

Exhibitions

Global information partners

Estonian bussines support organizations

Kaliningrad's bussines support organizations