Transports

Igaunijas ekonomika

Igaunijas ekonomika

Igaunija tiek uzskatīta par vienu no veiksmīgākajiem paraugiem valsts fiskālās politikas veidošanā un tajā, kā jāveido nelielas ekonomikas attīstība. Krīzes gados šī valsts piedzīvojusi mērenāko kritumu starp Baltijas valstīm, ātri atguvusies un spējusi pievienoties Eiropas monetārajai apvienībai.
Latvijas darba tirgus

Latvijas darba tirgus

Bezdarba līmenis Latvijā pēdējo gadu laikā pakāpeniski samazinās, un eksperti apgalvo, ka šī tendence turpināsies arī 2014.gadā. Tomēr uzņēmumos vēl joprojām trūkst kvalificētu darbinieku.
Latvijas ārējā tirdzniecība

Latvijas ārējā tirdzniecība

Jau kopš krīzes perioda eksports ir bijis un turpina būt Latvijas ekonomikas augšupejas galvenais virzītājspēks. Pēc grandiozā eksporta pieauguma tempa iepriekšējos gados – 2011.gadā kāpums par 28%, 2012. – par 15% – pērn eksports pieaudzis tikai par 1,5%. Kā liecina prognozes, arī šogad Latvijas eksportā revolūcija nav gaidāma.
Norisinās biznesa forums "Eksports. Imports. Attīstība."

Norisinās biznesa forums "Eksports. Imports. Attīstība."

Trešdien, 1.februārī, Rīgā norisinās forums "Eksports. Imports. Attīstība.", kurā plānots runāt par pēdējo gadu ģeopolitisko satricinājumu radītajām izmaiņām globālajā biznesa vidē.

Nīderlandes importa tendences

Nīderlande ir valsts ar atvērtu ekonomiku, tāpat holandieši ir pazīstami ar savu iecietību un liberālajām attiecībām sabiedrībā. Tā kā lielu lomu valsts attīstībā spēlē ārvalstu investīcijas, ārējā tirdzniecība un jūras transports, Latvijas uzņēmēji pēdējo gadu laikā pakāpeniski ...

Somijas importa tendences

Somija pēdējo gadu laikā ir bijusi viena no visveiksmīgākajām ekonomiskām ES, taču arī Somijas ekonomiku 2009.gadā ietekmēja globālā finanšu krīze, lai arī ne tik smagi kā citas valstis, jo nebija nekustamā īpašuma krīzes, banku sektors necieta tik ievērojamus zaudējumus kā citās valstīs un ...

Itālijas importa tendences

Itālijas unikālais ģeogrāfiskais stāvoklis noteicis valsts politisko un ekonomisko attīstību. Valsts ziemeļu reģioni, rēķinot ienākumus uz vienu iedzīvotāju, ir starp bagātākajiem visā Eiropā.

ASV importa tendences

Pasaules ekonomikas lielvara ASV ir lielākais preču un pakalpojumu importētājs pasaulē, piekāpjoties tikai Eiropas Savienības valstu kopīgajiem importa rādītājiem. Pēdējo gadu laikā arī Latvijas uzņēmēji pakāpeniski apgūst šo grandiozo tirgu.

Igaunijas importa tendences

Igaunija saviem ārvalstu partneriem piedāvā ērtu biznesa vides infrastruktūru, pārdomātu ekonomikas politiku un attīstītu e-pakalpojumu sistēmu. Neskatoties uz nelielo ekonomikas kritumu, ko kaimiņvalsts piedzīvoja 2013.gadā, Igaunija joprojām ieņem 3.vietu starp Latvijas ārējiem tirdzniecības partneriem.

Lietuvas importa tendences

2013.gadā Lietuva nemainīgi bijusi Latvijas nozīmīgākā eksporta un importa partnervalsts, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Pērn Latvijas preču eksports uz Lietuvu veidojis vairāk nekā 14 procentus no kopējās preču eksporta summas jeb divus miljardus eiro. Balticexport.com piedāvā iepazīties ar Lietuvas importa tendencēm.

Nozare, kas atver vārtus starp Eiropu un Austrumiem

Latvija, kas atrodas starp ES un NVS/Āzijas valstīm, savu attīstību transporta jomā balsta uz šo divu lielo tirgu apkalpošanu, attīstot jau esošos tranzīta koridorus, kā arī domājot par jauniem un jaunām transporta koncepcijām.

Tūrisms atgūstas no krīzes ietekmes

Iestāja Eiropas Savienībā, vairāki nozīmīgi pasaules līmeņa pasākumi - Eirovīzija, pasaules hokeja čempionāts, NATO samits - ļāva Latvijas viesmīlības nozarei strauji augt. Tagad Latvijas tūrisma nozare atgūstas no pasaules krīzes ietekmes un uzrunā ārvalstu individuālos tūristus, kas vēlas nesteidzīgu atpūtu.