Kā ar pareizi veidota satura un rakstu palīdzību sasniegt vairāk klientu tiešsaistē

Kā ar pareizi veidota satura un rakstu palīdzību sasniegt vairāk klientu tiešsaistē
Autors: Pixabay.com

Lai uzlabotu sava uzņēmuma, produkta vai pakalpojuma atrodamību meklētājprogrammās, parasti – Google – svarīgi veidot informatīvos tekstus un aprakstus tā, lai tie būtu saistoši potenciālajiem klientiem un atrastos pēc iespējas augstāk meklēšanas rezultātos. Tāpat būtiski, lai informācija par jūsu uzņēmumu tiktu publicēta ārējos resursos, izvietojot pareizi veidotus reklāmas rakstus jeb tā dēvētos viesrakstus.

Šajā rakstā iepazīstināsim ar vienkāršiem principiem, kas jāņem vērā SEO rakstu, reklāmrakstu, padomu rakstu un viesrakstu veidošanā atbilstoši jaunākajām meklētājprogrammu prasībām. 

Pats galvenais princips – rakstīt konkrēti un saprotami, noderīgi un informējoši, izvairoties no liekvārdības. Tas izklausās vienkārši, bet īstenošanā bieži noder profesionālu tekstu veidotāju atbalsts.

Kāpēc nepietiek ar atslēgvārdiem?

Sākumā SEO bija vienkāršs: ievietojiet savā tīmekļa vietnē daudzus atslēgvārdus, bet pēc tam jūsu saturs tiks parādīts rezultātos. Vairāki Google atjauninājumi nozīmē, ka rangs rezultātos ir vairāk nekā atslēgvārdi, jo tie integrēti ar labu lietotāju pieredzi.

Daudzi uzņēmumi gan joprojām balsta saturu tikai uz izvēlētiem atslēgvārdiem. Tomēr vajadzētu ņemt vērā, ka ar atslēgvārdiem vien šobrīd ir par maz, lai maksimāli veicinātu produkta vai pakalpojuma atrodamību un nodrošinātu optimālu reitingu Google rezultātos. 

Vēl vairāk, pārmērīgs, nedabisks atslēgvārdu izmantojums var drīzāk kaitēt uzņēmuma rangam, nekā to uzlabot. Tā Google cīnās pret plaši izplatīto, negodīgo praksi veidot maldinošas vietnes, kurās bezsaturīgos tekstos iekļauti tehniski optimāli, bet saturiski bezjēdzīgi atslēgvārdu sakopojumi. Šādu viltus vietņu mērķis ir pamudināt cilvēkus uzklikšķināt uz šīm saitēm un pēc tam – uz tajās ievietotajiem reklāmas banneriem. 

Kā darbojas meklētājprogrammas

Lai saprastu, kāpēc svarīga meklētājprogrammu optimizācija (SEO – search engine optimization), jāzina to darbības pamatprincipi. 

1. Pārmeklēšana: meklēšanas programmas izsūta robotus (tā dēvētos zirnekļus vai rāpuļprogrammas), lai meklētu jaunu saturu. Saturs var būt tīmekļa lapas, PDF faili, attēli, video vai jebkas cits, uz ko var izveidot saiti.

2. Indeksēšana: pēc satura noteikšanas meklētājprogrammas rāpuļprogrammas seko saitēm, lai atrastu jaunus vietrāžus – URL. Kad tie atrod unikālu saturu, to pievieno savam indeksam vai atklāto vietrāžu URL datubāzei.

3. Rangs: kad vietrāži (URL) atrodas datubāzē, rāpuļprogrammas izgūst šo informāciju, lai tā atbilstu lietotāja meklēšanas vaicājumam. Meklētājprogramma pēc tam organizē rezultātus no visbūtiskākajiem līdz vismaznozīmīgākajiem. 

4. Ranga veidošanā būtiska nozīme ir arī tam, kāda informācija par jūsu uzņēmumu ir publicēta ārējos resursos, piemēram, nozares portālos, ziņu portālos vai blogos, jo īpaši, ja šajos materiālos ir aktīva atpakaļsaite uz jūsu mājaslapu. Tāpēc lietderīgi ir, piemēram, izsūtīt relīzes par jaunumiem plašsaziņas līdzekļiem un veidot regulāru sadarbību ar medijiem, konsultējot jautājumos, kuros jūsu uzņēmums ir eksperts.

Lai redzētu rezultātus, jābruņojas ar pacietību!

Ranga veidošanā jeb labā atrodamībā Google rezultātos jābruņojas ar pacietību, jo, pat ja mājaslapas saturā visas SEO prasības ņemtas vērā, paiet laiks, līdz visi augstāk aprakstītie soļi atspoguļojas meklētājprogrammā. 

Atšķirībā no citām datplūsmas iegūšanas metodēm, piemēram, sociālajiem medijiem vai e-pasta mārketingu, vietnes, kas ierindojas augstākā pozīcijā, saņem konsekventu, pasīvu datplūsmu un attiecīgi lielākus ienākumus.

Atslēgvārdu izpēte ir process, kurā tiek atklāts, ko jūsu mērķauditorija meklē, cik daudz datplūsmas šie meklējumi var nosūtīt uz jūsu vietni un cik grūti ir izmantot šos meklējumus ranga uzlabošanai. Pieejami dažādi maksas un bezmaksas atslēgvārdu izpētes rīki. Vispopulārākie atslēgvārdu rīki ir Google atslēgvārdu plānotājs, Ahrefs un Moz. Atslēgvārdu izpētes posma rezultāti tiek izmantoti satura veidošanā, tomēr pastāvīgi jāpārliecinās, lai katrā informatīvajā materiālā to lietojums nebūtu pārspīlēts un saturam neatbilstošs!

Saturiskais jeb semantiskais SEO ir salīdzinoši jauna tendence – meklētājprogrammas kļūst gudrākas, balstās ne tikai uz atslēgvārdiem, bet visaptveroši noderīgu saturu. Uzņēmumi arvien vairāk paļaujas uz SEO rakstu veidošanas profesionāļiem, tomēr ikvienam, kas vēlas būt atrodams tiešsaistē, būtu jāzina daži vienkārši pamatprincipi, kas tiek izmantoti tekstu veidošanā.


Jārada precīzi, potenciālajam klientam noderīgi teksti, tie nedrīkst būt saturiski izplūduši, saturoši maz konkrētas informācijas. Katrs produkts vai pakalpojums jāapraksta pēc iespējas detalizētāk, izvairoties no liekvārdības, bet koncentrējoties uz praktiskā izmantojuma skaidrojumu.

Jāizmanto ikviena iespēja veidoties par autoritatīvu avotu savā nozarē, sniedzot komentārus tiešsaistes medijiem, izsūtot preses relīzes, publicējot viesrakstus citās vietnēs un izmantojot citus digitālā mārketinga kanālus. 

Īsumā: meklētājprogramma spēj novērtēt saturisko atbilstību plašāk tāpat kā to darītu cilvēks, kas lasa kādu tekstu. Atslēgvārdi joprojām tiek meklēti un atrasti, bet labs SEO nepaļaujas tikai uz tiem. Svarīgs ir precīzs, atslēgvārdiem atbilstošs saturs visā teksta apjomā, citiem vārdiem, "noderīgs saturs".

SIA Genium.LV eksperti uzkrājuši ilggadēju pieredzi gan atslēgvārdu, gan saturiskā SEO prasībām atbilstošu informatīvu rakstu un mājaslapu satura veidošanā, kā arī var palīdzēt izvietot viesrakstus ar aktīvām atpakaļsaitēm jūsu nozarei atbilstošos portālos un blogos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Tāpat nodrošinām ilustratīvo materiālu izveidi un nepieciešamības gadījumā tulkojumus atbilstošajā valodā, lai jūsu uzņēmums sasniegtu pēc iespējas vairāk potenciālo klientu un parādītos augstu meklētājprogrammu rezultātos.

Dalies ar šo rakstu