Labākās austiņas datoram
Jautājums par kvalitatīvu austiņu izvēli kļūst aktuāls, kad komunikācijai un daudzveidīga audio satura baudīšanai ar datora funkcionalitāti vien nepietiek. Pat vairāk – datora austiņas ir ļoti svarīga ierīce produktīvam darbam, datorspēlēm un audiovizuālai izklaidei.
Šobrīd datora austiņas piedāvā daudzi zīmoli, un vairums no tām paredzētas konkrētam uzdevumam – spēlētājiem, darbam, ikdienas lietošanai, tādēļ arī atšķirības austiņu funkcionālitātē un parametros. Labākajās austiņās ir integrēts mikrofons, kas nozīmē, ka varat tās izmantot ne tikai audio satura patēriņam, bet arī piedalīties sapulcēs, veikt video zvanus, komunicēt tiešsaistes spēlēs un veidot savu saturu. Tādēļ vispiemērotāko austiņu izvēle nav viegls uzdevums, jo jāņem vērā vairāki būtiski aspekti.
Bezvadu vai austiņas ar vadu
Austiņas ar vadu parasti maksā lētāk nekā bezvadu austiņas ar līdzīgām funkcijām, turklāt tās nav jāuzlādē. Tajā pašā laikā bezvadu austiņas sniedz pārvietošanās brīvību, ko neierobežo vads, ar ko tās pievienotas datoram. Savienojošais vads parasti ir līdz 1 metram, kas nav daudz, ja svarīga kustību brīvība. Ļoti aktuālas mūsdienās ir tieši bezvadu austiņas, kas darbojas ar Bluetooth.
Ausu spilventiņi un galvas stīpa
Komforts un lietojamība ir ļoti svarīgi austiņu izvēles faktori. Atšķirību starp “normālām” un “ļoti labām” austiņām ļoti bieži nosaka vairāki subjektīvi, bet tādēļ ne mazāk svarīgi faktori.
- Austiņas formas atbilstība jūsu auss gliemežnīcai
Lētākas austiņas piedāvā standarta formu, kam vajadzētu apmierināt vairumu lietotāju, savukārt alternatīva ir memory form putu pildījums, kas pieņem jūsu auss formu un pilnībā no aptver. - Austiņas polsterējums un materiāls
Austiņām ir jābūt ar mīkstu polsterējumu, kas pieskarsies auss gliemežnīcai un galvas sānu daļai, lai ilgstoša lietošana neradītu diskomfortu. Ausu spilventiņi, kas ir pietiekami mīksti, bet ar blīvu struktūru, ne tikai nodrošinās komfortu, bet arī neradīs spiedienu uz auss gliemežnīcu un neradīs nepatīkamas sajūtas ilgstošas lietošanas laikā. Tāpat pieguļoša austiņu forma pozitīvi ietekmē skaņas kvalitāti. - Galvas stīpas svars un materiāls
Stīpa parasti ir plastmasas vai metāla. Pēdējā izskatīsies dizainiski un dārgi, bet var izrādīties par smagu un radīt traucējošas sajūtas.
Skaņas kvalitāte un mikrofons
Skaņas kvalitāte ir svarīgākais no parametriem, izvēloties austiņas. Tikpat svarīga ir arī mikrofona kvalitāte. Lētākām austiņām mikrofons ir pievienots tieši pie austiņas, taču ir nopērkami modeļi ar ievelkamu mikrofonu, kas gandrīz pilnībā paslēpjas austiņas korpusā, atstājot atklātu tikai mikrofona galu. Mikrofonu izvelk, pavelkot aiz gala, turklāt tam ir elastīga struktūra un atmiņas efekts – to ir viegli pielāgot sev ērtā pozīcijā.
Pievērsiet uzmanību, vai mikrofonam ir trokšņu slāpēšanas funkcija, kas gandrīz pilnībā novērš visus nevēlamos trokšņus un padara jūsu balsi dzirdamu.
Skaņas kvalitāte ir īpaši svarīgs faktors, iegādājoties spēļu austiņas. Šīm austiņām ir papildu funkcijas, kuras novērtēs videospēļu entuziasti. Spēļu austiņas HyperX Cloud ir aprīkotas ar 3D skaņas regulēšanas tehnoloģiju, kas ļauj gūt skaidrāku priekšstatu par virzienu, no kurienes nāk skaņa, tām ir liels frekvenču joslas platums, kas nodrošina visplašāko iespējamo dzirdamo skaņu diapazonu – padara sadzirdamu ikvienu skaņas signālu. Mikrofona noņemamā konstrukcija sniedz iespēju to atvienot, kad tas nav nepieciešams. Austiņām ir arī dažādi kabeļi, kas ļauj tās pievienot jebkurai citai ierīcei.
Austiņas darbam vai gaming austiņas
Ja meklējat austiņas ikdienas darbam ar datoru, tad to izvēle būs vieglāka, nekā meklējot gaming austiņas vai austiņas video ieraksta rediģēšanai. Ja austiņas paredzēts izmantot tikai ar datoru, tad uzmanību pievēršat austiņu ērtumam un vadu/bezvadu savienojuma veidam, jo datora programmatūra, kā arī iebūvētās skaņas kartes visbiežāk ļauj savienot austiņas, kā vien vēlaties.
Ja nodarbojaties ar video montāžu, tad profesionālam rezultātam būs vajadzīgas jutīgas austiņas. Cilvēka auss parasti var dzirdēt diapazonu no 20 Hz līdz 20 000 Hz (vai 20 kHz), tāpēc video rediģēšanai ir nepieciešams austiņu pāris, kas aptver vismaz šo diapazonu.
Saderība ar konsolēm – daži modeļi ļauj izmantot austiņas ar jebkuru ierīci, un tām nav nepieciešama papildu programmatūra, savukārt citiem ir nepieciešams īpaša veida savienojums, piemēram, Razer Kraken V3 Pro, kas piedāvā bezvadu savienojumu, ja to izmanto ar PlayStation; šī informācija ir jāpārbauda, salīdzinot specifikācijas ražotāja vietnē.
Austiņu dizains
Spēļu austiņas pieejamas dažādās krāsās, kā arī pārsteigs moderna apdare vai LED apgaismojums. Aplūkojiet Logitech G733 Lightspeed modeļus, kuru dizains iemieso jaunākās gaming stila tendences.
Izvērtējiet savas vajadzības un vēlmes, lai izvēlētos piemērotāko austiņu veidu un modeli no paplašinātā sortimenta 220.lv!