Loģistikas pakalpojumu modelis, kas paredzēts efektīvai biznesa vadībai

Loģistikas pakalpojumu modelis, kas paredzēts efektīvai biznesa vadībai

Katram uzņēmumam neatkarīgi no darbības jomas ir klienti, kam tas vēlas sniegt vislabāko servisu. Galu galā klientu apmierinātība – gala lietotāja vai cita uzņēmuma – ir neatņemama veiksmīga biznesa sastāvdaļa. Tikmēr viena no galvenajām katra klienta vēlmēm ir saņemt pakalpojumu laikā. Un, kad šis pakalpojums ir preču piegāde, tad loģistika kļūst par neatņemamu daļu no klientu apmierinātības. Būtu grūti atrast tādus uzņēmumus, kas savā darbībā nebūtu vismaz daļēji atkarīgi no piegādes. Tādēļ efektīva un raita loģistika var kļūt par svarīgu veiksmīga biznesa sastāvdaļu. Neskatoties uz to, mēs pastāvīgi dzirdam vienu un to pašu jautājumu: vai uzņēmumiem ir labāk pašiem nodarboties ar loģistiku vai domāt par to kā iespējamu partnerību vai ārpakalpojumu?

Efektīvs loģistikas koordinācijas modelis
Katrs uzņēmums var atbildēt uz šo jautājumu atšķirīgi, ņemot vērā savu esošo situāciju. Piegādes ķēdes vadība ir dinamisks un pastāvīgi mainīgs process, kas prasa tūlītēju reakciju un ātru lēmumu pieņemšanu. Profesionāla komanda, augsta līmeņa transports, noliktavu bāze un modernās tehnoloģijas ir tas, bez kā nav iedomājama mūsdienīga loģistika sīvā konkurences vidē.

Zinot, ar ko uzņēmumiem jāsaskaras savā jomā, loģistikas nozare piedāvā elastīgu pakalpojumu modeli, kas var palīdzēt tiem, kas ir atkarīgi no loģistikas procesiem. Tas ir 3PL – trešās puses loģistika, ko sauc arī par integrēto pakalpojumu loģistiku. Šādu pakalpojumu sniedzēju mērķis ir pielāgoties dažādām un mainīgajām klientu vajadzībām, individuāli piemērojot visefektīvākos risinājumus. Kompleksie 3PL loģistikas pakalpojumi ietver gan loģistikas pamatprocesus, gan mazākus pievienotās vērtības pakalpojumus. Galvenie no tiem ir preču piegāde, noliktavas pakalpojumi, pasūtījumu sagatavošana un transportēšana.
• Preču piegāde. Visas klienta vai klienta klientu preces tiek piegādātas uz 3PL loģistikas noliktavām, kur loģistikas speciālisti rūpējas par drošu preču izkraušanu, šķirošanu un uzglabāšanu.
• Noliktavas pakalpojumi. 3PL speciālisti uzņemas pilnu atbildību par preču drošību. Tie nodrošina pareizus produktu uzglabāšanas apstākļus, uzglabāšanas vai transportēšanas laikā uzturot nepieciešamo temperatūru.
• Pasūtījumu sagatavošana. Noliktavās tiek veikta stingra kvalitātes un krājumu kontrole, pastāvīgi pārbaudot preču un produktu derīguma termiņu, pārraugot krājumu daudzumu un atbilstību nosacījumiem. Runājot par pasūtījuma sagatavošanu, preces tiek samontētas, iepakotas un sagatavotas transportēšanai.
• Transportēšana. Pēc preču marķēšanas tiek organizēta efektīva preču transportēšana. Sākot no optimālākā maršruta izvēles līdz pareizu temperatūras režīmu nodrošināšanai paaugstināta riska produktiem, lai preces varētu sasniegt klientus ideālā stāvoklī un iepriekš norunātajā laikā.

Līdzās loģistikas pamatpakalpojumiem 3PL ietver arī pievienotās vērtības pakalpojumus, piemēram, instrukciju vai citas drukātas informācijas pievienošanu pasūtījumiem, piedāvājumu sagatavošanu, īstermiņa vai ilgtermiņa noliktavas pakalpojumus un dokumentu sagatavošanu. Pakalpojumu komplicētība un uzņēmuma iespēja pašam izveidot savu prioritāšu kopumu padara 3PL par pievilcīgu un īpaši elastīgu modeli pat pilnīgi cita mēroga uzņēmumiem.

Kādas ir 3PL pakalpojumu priekšrocības?
Katrs bizness atkarībā no jomas specifikas var izšķirt dažādas prioritātes un ieguvumus. Viena no populārākajām priekšrocībām ir tā, ka tie uzņēmumi, kas izvēlas 3PL loģistikas pakalpojumus, tiek pilnībā vai lielā mērā atbrīvoti no pienākumiem un atbildības, kas saistīti ar galvenajiem vai papildu loģistikas procesiem. Uzņēmumam vairs nav nepieciešams savs loģistikas departaments, taču tas var pārraudzīt un kontrolēt visus procesus no ārpuses. Tas ne tikai ietaupa laiku un naudu, bet arī uzlabo uzņēmējdarbības efektivitāti.

Izmantojiet pakalpojumu elastības priekšrocības
Droši vien daudzi tirdzniecības uzņēmumi zina, kas notiek un ar kādām nepatikšanām viņi saskaras, ja preču piegāde kavējas un piegādes ķēdes cikls sāk pasliktināties. Vai kādi loģistikas izaicinājumi sagaida tos, kuri saskaras ar pieprasījuma svārstībām vai pārdošanas sezonalitāti. Loģistikas uzņēmums nespēj kontrolēt patērētāju uzvedību, taču efektīvi koordinēta rīcība noteikti var palīdzēt izvairīties no preču aizkavēšanās vai neefektīvas noliktavas telpas izmantošanas. Galu galā tieši ar to saistītās izmaksas sedz pats uzņēmums. Viens no iemesliem, kāpēc 3PL ir efektīvs pakalpojums uzņēmumam, kas meklē labākus risinājumus, ir tā sarežģītība un spēja koordinēt procesus vienlaikus vairākiem klientiem. Tas nodrošina daudz efektīvāku dažādu resursu izmantošanu, un izmaksas tiek sadalītas starp visiem klientiem. 3PL ļauj efektīvi izmantot transporta, noliktavu, administrēšanas un citus pakalpojumus, katru reizi ņemot vērā klientu vajadzības un to darbības jomu.

Uzlabotas noliktavu un loģistikas tehnoloģijas
Mūsdienās loģistika nav atdalāma no modernajām tehnoloģijām un viediem risinājumiem, kas tiek izmantoti procesu vadībā. Loģistikas uzņēmumi rūpējas ne tikai par to, lai viņu darbinieki tiktu apgādāti ar pareizajiem rīkiem, bet arī lai pati procesa vadība būtu automatizēta. Automatizācija ļauj fokusēties uz ātrāku un precīzāku darbu. Modernās tehnoloģijas un automatizēta procesu vadība ļauj 3PL pakalpojumiem sasniegt augstu efektivitātes līmeni. Krājumu pārvaldības optimizācija, notiekošo procesu pārraudzība reāllaikā un noliktavas pakalpojumu sistēmas nodrošina efektīvu uzglabāto preču kontroli un samazina kļūdu iespējamību. Galvenās 3PL loģistikā izmantotās tehnoloģijas ir šādas:
transporta vadības sistēmas (TMS) ļauj pārvaldīt visus 3PL procesus – sākot no pasūtījuma ievadīšanas un iesaiņošanas vai kravas izsekošanas līdz rēķinu izrakstīšanai. Sistēma ļauj izvēlēties visefektīvāko maršrutu, plānot iekraušanas un izkraušanas grafikus, optimizēt kravu un tādējādi samazināt transporta izmaksas;
• pasūtījumu un kravu uzraudzība reāllaikā ļauj ātri reaģēt uz noliktavā esošo krājumu daudzumu, paredzēt kravu pārvadāšanas ilgumu un izvairīties no iespējamiem šķēršļiem uz ceļa;
• datu analīzes un ziņojumu sniegšanas rīki ļauj visefektīvāk kontrolēt un pārvaldīt krājumus, ātri pielāgoties mainīgajam tirgum un izvēlēties optimālāko risinājumu preču uzglabāšanai un transportēšanai.

Fokusēšanās uz uzņēmējdarbības attīstību
Vēl viens svarīgs iemesls, kāpēc uzņēmumi izvēlas 3PL pakalpojumus, ir biznesa izaugsmes iespējas. Tā vietā, lai veltītu vērtīgo uzņēmuma laiku un resursus loģistikas procesu plānošanai, noliktavu telpas nodrošināšanai, jaunu darbinieku pieņemšanai darbā un apmācībai, uzņēmumi dotos procesus uztic ārpakalpojumu sniedzējiem – 3PL profesionāļiem, un ietaupīto laiku un naudu var tērēt citām jomām, biznesa attīstībai vai jaunu produktu izstrādei. Turklāt, biznesam augot un paplašinoties uz citiem reģioniem, šāds loģistikas modelis var kļūt neaizstājams. Ienākšana citas valsts tirgū vienmēr rada jaunus izaicinājumus, kuriem nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās vai partneru piesaiste, lai palīdzētu jums tikt ar to galā. Uzticams loģistikas partneris, kurš var uzņemties atbildību starptautiskajā arēnā, paātrina integrāciju un dod jums vairāk rīcības brīvības. Tāpēc iespēja brīvi nodarboties ar uzņēmējdarbību starptautiskajā tirgū, neraizējoties par loģistikas procesiem, ir liela priekšrocība laika, izmaksu un konkurences ziņā.

Laimīgs klients – galvenā prioritāte jebkuram veiksmīgam biznesam
Apmierināts klients ir jebkura biznesa lielākā vēlēšanās un vienlaikus arī labākais novērtējums. Tāpēc izpratne par klientu vajadzībām un viņu vēlmju apmierināšana kļūst par izšķirošu faktoru ceļā uz panākumiem. Vēl jo vairāk – ja sniegtais pakalpojums pārsniedz klienta cerēto. Visaptverošie 3PL loģistikas pakalpojumi var būt solis uz priekšu, lai sasniegtu labākus rezultātus optimālākos un efektīvākos apstākļos.

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.