Norisinās biznesa forums "Eksports. Imports. Attīstība."

Norisinās biznesa forums "Eksports. Imports. Attīstība."

Trešdien, 1.februārī, Rīgā norisinās forums "Eksports. Imports. Attīstība.", kurā plānots runāt par pēdējo gadu ģeopolitisko satricinājumu radītajām izmaiņām globālajā biznesa vidē.

Forums notiek Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no plkst.9.00 līdz 17.00.

Pasākuma dalībnieki aicināti apmeklēt arī portāla BalticExport.com stendu, kur iespējams saņemt ikgadējo balticexport.com izdevumu, kurā atrodami dati par Latvijas ekonomiku, attīstību un vadošajām industrijām.

Pasākuma organizatori norāda, ka pēdējo gadu ģeopolitiskie satricinājumi, tostarp sankciju karš ar Krieviju, "Brexit", karš Sīrijā un bēgļu straumes Eiropas virzienā maina globālo biznesa vidi. Ierastie eksporta un importa tirgi vairs nav droši, tādēļ uzņēmējiem nākas domāt par jaunu partneru meklēšanu un esošo tirgu aizvietošanu. Dažas no potenciālajām eksportaiespējām ir Ķīna, Centrālāzija un NVS valstis, taču joprojām neatbildēts ir jautājums, cik efektīvi šajos virzienos var strādāt. Forumā plānots pārrunāt uzņēmēju rīcību, lai labāk aizvietotu ierastos eksporta un importa tirgus.

"Latvijas eksportējošo uzņēmumu tirgus daļu pasaules kontekstā palielināt nav viegli, jo mazinās uzņēmumu izmaksu konkurētspējas priekšrocības un eiro zonas vājā ekonomiskā attīstība neveicina ārējā pieprasījuma palielināšanos. Tieši tādēļ ir nepieciešami atbalsta instrumenti, tādi kā jau veiksmīgi darbojošās eksporta garantijas, kā arī tāda nodokļu politika, kas veicina tieši ražošanu un eksportu precēm ar augstu pievienoto vērtību," uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), kas ir viens no foruma organizatoriem, ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica forumā nāca klajā ar pasaules ģeopolitisko notikumu apskatu, tā ietekmi uz eksporta, importa attīstību pasaulē, Eiropā, Baltijā, Latvijā. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvās padomes (OECD BIAC) valdes priekšsēdētāja vietnieks Ole Johansons raksturos būtisko ģeopolitisko izmaiņu elementus, to iespējamos scenārijus un risinājumus. Tāpat viņa informēja par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) uzņēmējiem sniegtajām iespējām starptautiskajos tirgos.

Biedrības "Baltijas asociācija - transports un loģistika" prezidente Inga Antāne stāstīja par pašreizējo situāciju transporta un loģistikas nozarē Latvijā, bet Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Sāra Kaulija informēja par Lielbritānijas un Latvijas biznesa attiecībām "Brexit" kontekstā. Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Alēns Osērs stāstīja Kanādas un Eiropas Savienības (ES) visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības līgums un tā priekšrocībām.

Tāpat forumā uzstāsies SIA "Sonora Development" valdes priekšsēdētājs Andris Kulbergs, kurš stāstīja par NVS, Centrālāzijas valstu piedāvātajām iespējām. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes padomnieks ārlietu jautājumos Mārtiņš Perts informēs par LTRK ārvalstu pārstāvju tīklu eksporta atbalstam. "TCR Innovations" dibinātājs Mihails Mēhans stāstīs par uzņēmumu ilgtspējas nozīmi investīciju piesaistē, bet SIA "BM Trada Latvija" biznesa attīstības daļas vadītāja Agnese Alksne informēs par sertifikācijas prasībām ES transporta nozares tirgū.

Pasākumā uzstāsties arī SIA "PricewaterhouseCoopers" konsultāciju nodaļas direktore Baiba Apine, kura stāstīs par elektronisko pavadzīmju iespējām, izaicinājumiem un praktiskajiem aspektiem. Savukārt Attīstības finanšu institūcijai "Altum" eksporta garantiju daļas vadītājs Artūrs Karlsons iepazīstinās ar eksporta risku samazināšanu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī eksporta kredītu garantijām.

Forumā plānots runāt arī par sadarbības iespējām ar Vidusāziju un Uzbekistānu, "Rail Baltica" projektu, biznesa tehnoloģijas nozares uzņēmumiem. Pasākuma noslēgumā plānota paneļdiskusija.

Forums "Eksports. Imports. Attīstība." tiek rīkots sadarbībā ar Ārlietu ministriju, LTRK un LDDK.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Izstādes

Informatīvie partneri pasaulē

Igaunijas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas

Kaļiņingradas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas