Paklāji ražotnēs, kas uzlabo darba ražību un drošību

Paklāji ražotnēs, kas uzlabo darba ražību un drošību

Ražotnes lielākoties saistās ar intensīvu darbu, darbiniekiem daudzas stundas pavadot kājās vai fiziski strādājot. Ražotņu un rūpnīcu darbs ir saistīts ar lielu daudzumu rutīnas informācijas gan par drošību, gan par apdraudējumiem, ko svarīgi regulāri atgādināt. Darba apstākļu uzlabošanai un būtiskas informācijas nodošanai var izmantot paklājus.

Ergonomiskie paklāji noguruma mazināšanai
Ergonomiskais paklājs ir gumijas paklāju veids, kas radīts noguruma un slodzes mazināšanai. Ergonomiskā paklāja priekšrocības:
• Tie ir mīksti un atsperīgi, tādējādi tie amortizē cilvēka svaru un vienmērīgi sadala slodzi uz pēdām, samazinot nogurumu locītavās un mugurā, uzlabojot asinsriti. 
• Tiem ir slīpas malas, tādējādi tie ir daudz drošāki, pastāv mazāks risks aiz tiem paklupt.
• Tie lieliski noder arī vietās ar mitru un slidenu grīdas virsmu, lai nepakluptu (aiz bāra letēm, virtuvēs pie trauku mazgāšanas un plīts u.tml.
• Virsma veidota no antibakteriāla materiāla, kas kavē baktēriju piesaisti un izplatīšanu.
• Vizuāli neitrālā krāsā izskatās labi jebkurā telpā.
• Tie ir gumijas paklāji – tātad viegli tīrāmi un ļoti funkcionāli.
• Gumijas paklāji grīdām ir īpaši piemēroti tad, ja esošais grīdas segums ir auksts un ļoti ciets, piemēram, betona grīda un darbiniekiem ilgstoši, pildot darba pienākumus, jāstāv uz šādas grīdas virsmas.

Ergonomiskos paklājus ieteicams izvēlēties un izlikt vietās, kur darbiniekiem daudz laika jāpavada, stāvot kājās. Tāpat tie var palīdzēt uzlabot drošību vietās, kur ir mitrums, piemēram, pie ūdens ņemšanas punkta vai izlietnes.

Ergonomiskais_paklajs
​Foto: Elis.com

Paklājs – atbalsts drošai darba videi
Tematiskie darba drošības paklāji ir vēl viens veids, kā var uzlabot apstākļus ražotnēs vai rūpnīcās.  Šim nolūkam tiek izmantoti dizaina paklāji, kas ir apdrukāti ar jums nepieciešamo informāciju. Tie ir paklāji ar gumijas pamatni un neilona virspusi – tie neslīd, tie ir ļoti izturīgi un labi savāc gan mitrumu, gan netīrumus.

Dizaina paklāju iespējams apdrukāt ar jebkādu jums nepieciešamo informāciju – virziena norādes, atgādinājumi par darba drošību, brīdinājumi, aicinājumi noslaucīt kājas, mazgāt rokas, uzvilkt aizsargtērpu utt.

Informācija, kas izvietota grīdas līmenī, ir daudz pamanāmāka nekā  plakāti pie sienas. Apdrukātiem paklājiem ir vēl viena priekšrocība – mainot paklājus tīrīšanai, tos var aizstāt gan ar identiskiem, gan arī ar nedaudz citādiem, atkarībā no jūsu uzņēmuma vajadzībām, tādējādi no jauna pievēršot darbinieku uzmanību ar cita veida informāciju, bildēm, krāsām.

Tā kā šie ir paklāji ar gumijas apakšu, tie neslīdēs, labi noturēs mitrumu, kā arī savāks gružus. Tos var novietot vietās, kur grīda varētu būt slidena, arī pārejās starp dažādām zonām, kur mainās apstākļi u.tml.

PRO_9864_6

Paklāju nomas un servisa pakalpojums
Lai jūsu ražotnēs paklāji vienmēr būtu tīri un vislabākajā darba kārtībā, izvēlieties "Elis" piedāvāto paklāju nomas un servisa pakalpojumu. Šī pakalpojuma ietvaros jūs varat izvēlēties sev nepieciešamo paklāju veidu un daudzumu, kā arī izveidot savus īpašos dizaina paklājus. Pirms izvēlaties nomāt dizaina paklājus, "Elis" saviem klientiem piedāvā izstrādāt 3D vizualizācijas – mūsu speciālisti apmeklē klienta telpas, nofotografē tās un pēc tam sagatavo trīs dimensiju attēlus, kas sniedz klientam ļoti precīzu un telpisku priekšstatu, kā izvēlētie paklāji un to dizains izskatīsies uzņēmuma ražotnē. 

Ergonomiskais paklājs arī ir pieejams "Elis" nomas un servisa pakalpojumā – tāpat kā jebkurš dizaina paklājs.

Visus pasūtītos paklājus jūs varat saņemt nomā – tas nozīmē, ka noteiktā laika grafikā pie jums ieradīsies "Elis" darbinieki, lai paņemtu lietotos paklājus un vietā atstātu tīrus. Lietotie paklāji pēc tam tiek profesionāli tīrīti, pārbaudīti un sagatavoti nākamajai lietošanas reizei. Par visu šo loģistikas procesu domā "Elis" paklāju serviss, jums savs laiks un rūpes tam nav jāvelta. 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par "Elis" piedāvāto paklāju nomas un servisa pakalpojumu, kā arī par citiem pieejamiem paklāju veidiem, apskatiet vietni Elis.com un sazinieties ar "Elis" komandu: lv.info@elis.com!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Izstādes

Informatīvie partneri pasaulē

Igaunijas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas

Kaļiņingradas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas