Skaistuma meka Baltijā – lielākā dermatoloģijas klīnika Latvijā

Skaistuma meka Baltijā – lielākā dermatoloģijas klīnika Latvijā
Rietumu medicīnā katram orgānam ir savs ārsts, kas ieguvis padziļinātas zināšanas par konkrētu orgānu sistēmu. J. Ķīša Estētiskās dermatoloģijas klīnika, lielākā dermatoloģijas klīnika Latvijā, vienkopus sapulcējusi speciālistus, kuru kompetencē ir ādas veselība – lielākais cilvēka organisma orgāns. Šeit plecu pie pleca strādā dermatologi un kosmetologi, kuriem sadarbojoties, tiek atrastas visefektīvākās metodes ādas stāvokļa uzlabošanai. Tomēr nav noslēpums, ka organismā viss ir saistīts, tāpēc ādas problēmas bieži vien norāda uz pavisam citu saslimšanu. Latvijas lielākā dermatoloģijas klīnika nodrošina visaptverošu veselības aprūpi, neaprobežojoties ar virspusēju simptomu novēršanu. 

Sadarbībā ar klīniku apskatīsim, ko āda mums stāsta par kopējo organisma veselību – aplūkosim svarīgus aspektus, par kuriem ikdienā nemaz neaizdomājamies, pētot kārtējo pūtīti uz vaiga vai konstatējot izmaiņas dzimumzīmēs. Pastāstīsim arī par īpašu inovatīvu procedūru tiem, kas gatavojoties vasaras sezonai, vēlas iegūt pievilcīgāku figūru – tauku sasaldēšana ar CoolSculpting nodrošina efektīvus rezultātus bez ķirurģiskas iejaukšanās.
 
Meklējot ādas slimību cēloni…
Latvijas lielākās dermatoloģijas klīnikas komandu veido plašs speciālistu loks, tajā skaitā kardiologs un vairāki dermatovenerologi. Tādas ādas saslimšanas kā psoriāze var izraisīt arī kardiovaskulāras slimības, tāpēc nebūs nepareizi apgalvot, ka sirds un ādas veselība ir vien 2 monētas puses. Bet dermatovenerologs, kas specializāciju ieguvis ādas un venērisko slimību jautājumos, apstiprinās, ka STS saslimšanu gadījumā kā vienas no pazīmēm var būt tieši ādas stāvokļa izmaiņas – dzimumorgānu apsārtums un izsitumi.

Konsultācijas šeit piedāvā arī hepatologi un infektologi – kā izrādās, arī šo speciālistu darbs cieši saistās ar ādas veselību, tāpēc, meklējot ādas stāvokļa pasliktināšanās iemeslu, dermatologs var nosūtīt arī pie viņiem. Kopš 2020. gada infektologa profesija ārstu vidū ir vispieminētākā un koronavīrusa ietvaros visvairāk piesauktā, tomēr ēnā palikušas arī citas infekcijas slimības, kuras jaunais vīruss nav ne atcēlis, ne izskaudis. Bieži vien tās pavada dermatoloģiskas izpausmes, piemēram, masalu, vējbaku un papilomas vīrusa gadījumā. Par hepatoloģiju gan ikdienā tik bieži dzirdēt negadās. 
 
Hepatologs ir aknu ārsts – šo orgānu bieži vien sauc par klusāko cilvēka organismā, jo aknām nav nervu receptoru, kas sūtītu sāpju signālus. Aknas sev uzmanību pievērš citos veidos, piemēram, ar ādas toņa izmaiņām, ādas bojājumiem, niezi un iekaisumu. Pie vienas no aknu saslimšanām – aknu aptaukošanās jeb hepatozes – novest var kā regulāra pārēšanās, tā arī badošanās. Un tas savukārt klīnikas pacientu aizved pie nākamā speciālista, kuru vajadzēs apmeklēt, lai sakārtotu arī ādas stāvokli, – uztura speciālista. 
 
Iezīmējot šo ķēdīti, iespējams saskatīt, kā ādas veselību kopumā ietekmē visdažādākie aspekti – tie ir ikdienas un dzīvesstila paradumi, uzturs un iekšējo orgānu sistēmu veselība. Āda kā spogulis parāda, ja kaut kas nav kārtībā iekšienē – turklāt pēdējo gadu pētījumi psihodermatoloģijā rosina aizdomāties arī par psihiskā un emocionālā stāvokļa ietekmi uz ādas veselību. Tas ļauj ieraudzīt skaidrāku kopainu, skatot cilvēku caur holistiskās medicīnas prizmu.
 
Kāpēc šo meku apmeklēt pavasarī?
Par skaistuma zīmītēm dažkārt tautas valodā sauktās dzimumzīmes ir vēl viens aspekts, kas var pastāstīt par organisma kopējo veselību. Aiz šķietami nekaitīgās dzimumzīmes var būt maskējies viens no agresīvākajiem audzējiem – melanoma. Konstatējot ļaundabīgo veidojumu agrīnā stadijā, to iespējams veiksmīgi ārstēt. Un šeit vislabāk palīdzēs dermatologs vai dermatovenerologs, kas veiks dzimumzīmju pārbaudi.
 
Tieši pavasaris ir laiks, kad ieteicams veikt pārbaudi un dzimumzīmju kartēšanu. Par aizdomīgām tiek uzskatītas tās dzimumzīmes, kuras starp pārējām izceļas kā neglītie pīlēni – nelīdzenas formas, ieaugušiem matiņiem, izmērā lielākas, ar izaugumiem, pauguru un atšķirīgā krāsā, tās var niezēt vai asiņot. Šīs dzimumzīmes noteikti nevajadzētu atstāt neievērotas, jo tieši tās saistās ar paaugstinātu melanomas risku.
 
Dzimumzīmju kartēšana ir procedūra, kura būtu jāveic ikvienam vismaz reizi gadā – vislabāk gan izmaiņas pārbaudīt kā pirms, tā arī pēc sauļošanās sezonas. Ar kartēšanas palīdzību pēc iespējas ātrāk iespējams fiksēt ļaundabīgus ādas veidojumus agrīnā stadijā. Citās valstīs Eiropā šis izmeklējums pieejams par valsts apmaksātiem līdzekļiem, pie mums gan tā vēl arvien ir pašu atbildība. 
 
Tomēr ik gadu Latvijā tiek rīkota Melanomas diena, kad pārbaude ir par brīvu. Arī lielākajā dermatoloģijas klīnikā Latvijā šīs dienas ietvaros iespējams reģistrēties bezmaksas pārbaudei. Ar šo akciju dermatologi vēlas piesaistīt sabiedrības uzmanību, lai veicinātu informētību par šo slimību un tās atpazīstamību. Ik gadu veicot kartēšanu, sistemātiski tiek dokumentēti ādas veidojumi. Tas arī atvieglo pašizmeklēšanos, kā arī ļauj savlaicīgi diagnosticēt ādas vēzi.
 
Kas ir CoolSculpting?
Vēl viens iemesls, lai pavasarī apmeklētu lielāko dermatoloģijas klīniku Latvijā, ir inovatīvā tauku sasaldēšanas procedūra ar Cool Sculpting. Šī procedūra gan nebūs piemērota cilvēkiem ar lieko svaru, tomēr tā palīdzēs atbrīvoties no nelielajiem apaļumiem tiem, kas var pirkstos viegli sakniebt tauku slānīti noteiktos ķermeņa apgabalos. Respektīvi, mazo puncīšu īpašniekiem tā būs meklētais risinājums. Tāpat šī procedūra palīdzēs tur, kur uzturs un sporta zāles apmeklējums nesniedz vajadzīgo efektu, piemēram, lai atbrīvotos no dubultzoda.
Aukstums mūsu veselībai mērenos daudzumos nāk par labu – to apliecinās tie, kas mīl ielīst āliņģos, jeb tā saucamie roņi, kas peld visu cauru gadu. Tādā veidā iespējams gan norūdīt ķermeni, gan uzlabot vielmaiņu. Lai arī aukstajās ziemas dienās ietinamies arvien siltāk savās dūnu jakās, šī būs procedūra, kas aukstumu ļaus no jauna novērtēt – šī tehnoloģija no taukiem atbrīvojas tieši ar aukstuma palīdzību.
Vienas procedūras laikā iespējams samazināt tauku daudzumu problēmzonās līdz pat 25%. Tomēr pirmās pārmaiņas nebūs redzamas uzreiz pēc procedūras, bet gan pēc aptuveni 3 nedēļām. Kopumā process prasīs 4–6 mēnešus. Atšķirībā no ķirurģiskas operācijas, pēc Cool Sculpting nav jāievēro gultas režīms – var turpināt darboties ierastajā kārtībā. Nebūs arī nekādas narkozes – procedūras laikā iespējams relaksēties 60–90 minūšu garumā, mierīgi skatoties televizoru vai lasot kādu grāmatu. 

Šīs procedūras iedarbību apstiprina vairāk kā 60 klīniskie pētījumi. Šo ierīci pasaulē jau izmantojuši 4 miljoni klientu, turklāt klientu apmierinātības rādītājs ir ļoti augsts – 79% gadījumu sasniegts vēlamais rezultāts. 
 
Laiks lielajai pavasara tīrīšanai!
Pavasaris saistās ar attīrīšanās laiku – to iezīmē arī gavēnis, ko raksturo atteikšanās no noteiktiem pārtikas produktiem un centieni atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem. Vēlāk seko augšāmcelšanās – atdzimšanas svētki. Arī mūsu āda un ķermenis var atdzimt, ja tiem tiek veltītas pienācīgās rūpes – šis ir laiks atjaunojošām un attīrošām procedūrām. Šis ir laiks, lai veiktu lielo pavasara tīrīšanu – gan organismam, gan ādai. Tas nozīmē savu ikdienas ieradumu pārskatīšanu un veselīgāku ieradumu izveidošanu. 
 
Jāsakārto savs ikdienas ritms – jāatceras, ka skaistas ādas noslēpums slēpjas veselīgā, kvalitatīvā un pietiekamā miegā, tāpat arī veselīgā un sabalansētā uzturā. Var atklāties, ka par iemeslu pasliktinātajam ādas stāvoklim ir kāds pārtikas produkts, kuru nepieciešams izslēgt no ēdienkartes. Bieži vien vaininieks pie sarkanajām pūtītēm ir cukurs, un tā lietošanas daudzumu ieteicams samazināt jebkurā gadījumā. Mūsdienās veikalu plauktos pieejami visdažādākie aizstājēji un saldinātāji, piemēram, stēvijas pulveris vai kļavu sīrups. 

Tāpat ādas stāvoklis var pasliktināties gadījumā, ja organismam trūkst vitamīni vai uzturvielas. Papildus atbilstošu skaistumkopšanas līdzekļu piemeklēšanai dermatologs varēs konsultēt arī šajā jautājumā. Jāņem vērā, ka nepiemērotu sejas ādas kopšanas produktu lietošana var veicināt iekaisumu un tikai pasliktināt stāvokli. Tāpēc svarīgi, lai ikdienas kopšana būtu atbilstoša ādas tipam, kā arī tiktu ņemtas vērā individuālās ādas problēmas.
 
Lielākā dermatoloģijas klīnika Latvijā konsultē ne vien galvaspilsētā, bet ārsti dodas izbraukumos arī uz citu novadu pilsētām. Klīnikas dermatologu var sastapt arī Jūrmalā, Aizkrauklē, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Cēsīs, Talsos un Rēzeknē. Ņemot vērā ārkārtas situācijas apstākļus, iespējams pieteikties arī uz tiešsaistes konsultāciju. 
 
Jautājumu gadījumā var sazināties ar klīniku, rakstot uz info@dermatologs.com vai zvanot pa tālruni +371 28699111.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.