Vācijas importa tendences

Vācijas importa tendences

Vācija ir viena no bagātākajām valstīm pasaulē. Saviem ārvalstu partneriem piedāvā attīstītu autoceļu un dzelceļu infrastruktūru, pārdomātu ekonomikas politiku, ērtu uzņēmējdarbības vidi un augstus tehnoloģiskus risinājumus. Neskatoties uz to, ka, pasaulei attīstoties, uzņēmumam ir jāspēj pielāgoties jauniem apstākļiem, kā arī izmantot jaunu tendenču priekšrocības, uzņēmējiem Vācijā paveras plašas iespējas.

Vācija 2012. gadā bija trešā lielākais eksportētājs pasaulē pēc Ķīnas un ASV. Tā ir lielākā piena, cūkgaļas un rapšu sēklu ražotājvalsts un otra lielākā labības, kartupeļu, cukurbiešu un liellopu gaļu ražotājs Eiropas Savienībā. Turpinot rakstu sēriju par Latvijas eksporta partneru uzņēmējdarbības vidi, Balticexport.com apkopojis Vācijas importa tendences.

Vācijas nozīmīgākās importa partnervalstis un importētās preces

2013.gadā Vācijas importa apjoms veidoja pavisam 362,32 miljarduss eiro. Galvenā Vācijas importa partnervalsts ir Nīderlande. Šīs valsts importētās preces un pakalpojumi pērn veidoja 13% no kopējā Vācijas importa apjoma. Nīderlandei seko Francija ar 7,5% Ķīna ar 6.4% importa. Trešā lielākā Vācijas importa partnere ir Ķīna (6,4%), kam seko Beļģija (6,1%), Itālija (5,3%) un Lielbritānija (4,4%), liecina Vācijas statistikas pārvaldes dati.

Vācijas zemes dzīles ir samērā nabadzīgas ar resursiem, tāpēc ievērojamu daļu no Vācijā importētajām precēm veido nafta un tās produkti – to kopsumma 2013.gadā bijusi 138,39 miljardi eiro, kas ir 14.8% no kopējā importa apjoma. Tāpat pagājušajā gadā Vācijā importētas mehāniskās ierīces 111,69 miljardu eiro vērtībā, elektriskās iekārtas (161,06 miljrd. eiro), transporta līdzekļi (77,52 miljrd. eiro), farmaceitiskie līdzekļi (34,79 miljrd. eiro), plastmasas un gumijas izstrādājumi (33.62 miljrd. eiro).

Latvijas eksports uz Vāciju

Kopējais Latvijas preču eksports uz Vāciju 2013.gadā bija 929,5 miljoni eiro. Vācija pērn bija Latvijas ceturtais nozīmīgākais eksporta partneris. Kopējais importa apjoms salīdzinājumā ar 2012.gadu samazinājies par 5%. Visvairāk uz Vāciju eksportēti koksnes izstrādājumi (27% no kopējā eksporta apjoma jeb 194 519 tūkstoši eiro), metālu izstrādājumi (15% jeb 106 879 tūkstoši eiro), mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas (10% jeb 74 408 tūkstoši eiro), transporta līdzekļi (6% jeb 45 719 tūkstoši eiro), augu valsts produkti (6% jeb 42 815 tūkstoši eiro) un būvmateriāli (6% jeb 42 596 tūkstoši eiro).

Aktuālās prognozes

  • Lai arī Vācijas ekonomika pēdējā gada laikā bija augusi straujā tempā, IKP otrajā ceturksnī saruka par 0.2%, salīdzinot ar ceturksni iepriekš. Swedbank Latvia 2014.gada augustā klajā klajā nākušajā pētījumā norāda, ka vājāka ekonomikas izaugsme Vācijā varētu būt īslaicīga, tomēr līdztekus kritumam ražošanā, uzņēmējdarbības aptaujas uzrādīja noskaņojuma pasliktināšanos un uzņēmēji šķiet aizvien satrauktāki par izaugsmes prognozēm.

Foto: LETA

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.