Vīksnas arhitektu birojs piepilda sapņus par mazu mājiņu

Vīksnas arhitektu birojs piepilda sapņus par mazu mājiņu

Pasauli, liekas, pārņēmusi apsēstība ar mazajām mājiņām. Youtube vien iespējams neskaitāmas stundas pavadīt, apskatot visdažādākos, interesantākos un inovatīvākos mazo māju projektu risinājumus. Arī visdažādākie uzņēmumi nākuši klajā ar mini mājiņu moduļiem  to atved, uzstāda, un jau pēc pāris stundām saimnieks mājiņā var ievākties. Vīksnas arhitektu birojs ir viens no pieredzes bagātākajiem Latvijā, kas nozarē darbojas jau vairāk nekā 30 gadus. Kā apliecina biroja ēku projekti, arī 100 m2 māju arvien turpinām saukt par mini. 

Tomēr jaunākajās arhitektūras tendencēs ar to saprotam krietni vien mazāku dzīvojamo kvadratūru. Tā ir mājiņa, kuras platums ir 3,55 m un garums līdz 15 m. Ja iekļaujas 12,3 m robežās, tā principā ir kravas mašīna ar zemo platformu. Ja ar šo mājiņu gribas ceļot pa šoseju, augstumā tā nedrīkst pārsniegt 4,5 m  voila, un tā būs māja uz riteņiem! Galu galā, gan braucot zem tiltiem, gan caur tuneļiem ir savs platuma un augstuma ierobežojums. 

Mini mājiņa var būt gan vasaras atpūtas vai viesu namiņš, gan patstāvīga dzīvesvieta. Tā var būt ar riteņiem un bez tiem  atkarībā no tā, vai saimnieks iekārtojies uz palikšanu vai vēlas ceļot pa pasauli. Mobila mini mājiņa  šis mājas izvēles veids daudz pasaka par to, ko novērtē mūsdienu cilvēks un kas viņam ir svarīgs.

Jaunā filozofija
Tiny house living (dzīve mini mājiņās) ir  kļuvis par savdabīgu pasaules uztveres modeli un dzīvesveidu. No patēriņa kultūrai raksturīgās domāšanas, kas arvien nesaprātīgi liek pirkt vēl un vēl, mazās mājiņas īpašnieks atgriežas pie vienkāršajām vērtībām, apzinoties, ka laimei nemaz nevajag tik daudz. 

Tā kā telpa ir ierobežota, no patērnieciskā vājprāta mierīgi var atteikties, tik vien kā laipni paskaidrojot: ”Mājās nav vietas!” Lai cik arī uzbāzīgi nebūtu raibo reklāmu afišu stabi un sludinājumu portāli, ikviens sapratīs, ko nozīmē ierobežota dzīves platība. Minimālisms, sauklis mazāk ir vairāk  tas ir viens no uzskatāmākajiem mazo mājiņu vēstījumiem pasaulei. 

Senajā Ēģiptē cilvēki nesapņoja par tāliem ārzemju ceļojumiem un tā vārdā netika krāti naudas līdzekļi. Bagātākie cēla sev vērienīgas kapenes  tas bija visu ilgu piepildījums un statusa apliecinājums. Bet interese aizdoties kaut uz netālu ciematu un uzzināt, kā dzīvo citur, iepazīt jaunas kultūras  ilgu laiku tas nebija aktuāli. Tā vietā sapņoja par grandiozām kapu piemiņas vietām. 

Mūsdienās kapu kultūra vairs netiek tā cildināta. Šodienas cilvēks vēlas redzēt pasauli. Un tieši tam tiek atlicināti iekrājumi. Reti kuram Senās Ēģiptes sapnis par savas kapa vietas darināšanu visas dzīves garumā vairs ir saprotams. Tā vietā krājam, lai ceļotu, iegūtu jaunus iespaidus, redzētu citas pasaules malas un brīnišķīgus dabas skatus. 

Mini mājiņas rašanās un arvien lielāka tās popularitātes iekarošana ir likumsakarīga  tas mūsdienu cilvēka sapni par ceļošanu dara daudz reālāku. Tas nozīmē nebūt piesietam vienai vietai. Ar mini mājiņu visā plašajā pasaulē jebkurā vietā vienmēr būs iespējams ne vien justies kā mājās, bet patiešām tajās arī būt. Turklāt arī jaunās profesijas, kas radušās, pateicoties internetam, šādu dzīvesveidu dara arī finansiāli iespējamu.

Cik ļoti laikmeta iespaidā var mainīties tas, ko cilvēks uzskata par vērtīgu, par ko sapņo, pēc kā tiecas un kā mēra panākumiem bagātu dzīvi!

Mazās mājiņas odziņa
Pati mazā mājiņa, ja to projektējuši profesionāļi, ir ne vien ekonomisks, bet arī estētiski augstvērtīgs arhitektūras risinājums. Šī mājiņa starp pārējām ir kā neliela odziņa  pārsteigums, ka var dzīvot arī tā, un arī tā ir skaisti un labi! 

Tirgū pieejami dažādi jau gatavi projekti. Lai arī tas nav slikts variants, tomēr arhitektu birojs arī šādam salīdzinoši nelielam projektam piešķirs savu unikālo noskaņu un pielāgos katra klienta individuālajām vajadzībām. Arhitektu biroja komandas darbs to pārvērtīs neatkārtojamā mājā  un tāda nebūs nevienam citam. Jau gatavā projektā vienmēr būs iespējams atrast trūkumus, kas nesakritīs ar klienta vīziju par mājiņas ieceri. 

Neliela izmēra mājās jo sevišķi svarīgs ir plānojums. Tas liek meklēt atbilstošus interjera dizaina risinājumus, lai ar to palīdzību paplašinātu dzīvojamo zonu. Līdz ar to skapīšos un plauktiņos būs daudz papildus sekciju, gultas vienmēr ir paceļamas, un papildu vietas meklējumiem jāpieiet visradošākajos no veidiem. Tāpēc mini mājiņā bez interjera dizainera palīdzības neiztikt. 

Mazāk un zaļāk
Ne vien mazās mājiņas sirdis iekarojušas ar savu mājīgo neliela izmēra komfortu un materiālisma kulta noliegšanu, bet arī bieži vien dabai daudz draudzīgākiem risinājumiem. Bieži vien tieši mini mājās daudz vairāk tiek piedomāts par ekoloģisku būvmateriālu un atjaunojamas enerģiju izmantošanu. Šīm mājiņām iespējams uzstādīt saules baterijas un kolektorus, tādā veidā saražojot elektrību un sildot ūdeni ar saules enerģijas palīdzību. Siltumu nodrošināt iespējams ar siltumsūkņu palīdzību.

Kā strādā arhitektu birojs?
Kā jau katrā lielākā vai mazākā komandā, arī arhitektu birojā ir savi noteikumi un katram ir nozīmīga loma kopējā darba veikšanā. Ir arhitekti, ainavu arhitekti, interjera dizaineri, būvprojektu vadītāji, būvinženieri un projektu vadītāji. Dažkārt tās ir vairākas profesijas vienā personā. Kā skrūvītes sarežģītā mehānismā, katrs gādā par savas funkcijas veikšanu. 

Kopumā tas klientam no pleciem noveļ milzu atbildību, jo par visu spēs parūpēties arhitektu birojs. Turklāt tās ir ne vien praktiskas lietas, bet arī papīru kalni un dažādu atļauju iegūšana. Līdz ar to klientam nav jāsatraucas par dažādiem šķēršļiem vai kļūdām būvniecības laikā, jo visam līdzi sekos profesionālis. Šo sarežģīto uzdevumu uzņemties pašam ir ļoti riskanti  ilgtermiņā diemžēl bieži vien tas atmaksājas ar krietnu finansiālo zaudējumu uzviju.

Mājiņu, kuras izmērs ir līdz 25 kvadrātmetriem, salīdzinot ar lielākām, ir daudz vieglāk saskaņot. Tas noteikti ir viens no šo miniatūro dzīvesvietu papildu bonusiem. 

Vai tā būtu mini-mini mājiņa vai tomēr nedaudz plašāka, arhitektu birojs palīdzēs atrast funkcionālākos, estētiski pievilcīgākos un ekonomiskākos risinājumus. Neprofesionāli risinājumi ēkas kopējo platību var palielināt pat par 7%, bet katrs liekais kvadrātmetrs maksā vidēji 1000 EUR. Mazo māju faniem gan šāda vēlme nevajadzīgi izvērsties nav raksturīga. Tomēr ar profesionālu arhitektu biroja komandu iespējams sasniegt daudz veiksmīgāku galarezultātu un patīkami sevi pārsteigt.

Liela māja un mašīna  šo stāstu aizstājusi jauna pasaka par ilgi un laimīgi mini mājā. Lai izdzīvotu savējo, ienāc gvbirojs.lv, uzzini vairāk un sazinies ar profesionālu arhitektu komandu!

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.