Vislabākā biznesa reklāma internetā

Vislabākā biznesa reklāma internetā

Krīzes laikā vienmēr tiek aktivizēta radošā domāšana, jo kā gan citādi lai no tās tiek laukā? Protams, atradīsies arī čīkstuļi un brēkuļi, kas to vien darīs, kā lamās pastāvošo kārtību, kurā atrast vienu atbildīgo būs gaužām neiespējami. Sava daļa taisnības, protams, ir arī viņiem un nobārt tos, kas ir pie vainas kaut mazliet, arī vajag. Kā gan citādi veidosies kaut kāda izpratne par to, kas ir taisnīgs un kas ne? Tomēr vainīgā atrašana vien problēmas neatrisinās. Ir jāiet tālāk!

Covid-19 krīzei un 2009. gada krīzei ir šis tas kopīgs. Šajā laikā cilvēki nebaidās riskēt un atver savus uzņēmumus daudz vairāk, nekā tas notiek treknajos gados. Turklāt, lai kļūtu pats sev priekšnieks, var sākt ar kaut ko pavisam maziņu – nav tūlīt jābūvē rūpnīca vai jāapkopj hektāri zemes. Sadarbībā ar inovatīvo sludinājumu portālu dalder.lv apskatīsim veidus, kā piepelnīties un kā veiksmīgāk par to pastāstīt arī citiem.

Varbūt tev šķiet, ka ir jau tik daudzi, kas ada zeķes, šuj bērnu gultas veļu vai cep kūkas, un tev šo lauciņu vairs neiekarot? Tā var būt, taču jebkuram labi pazīstamam produktam vērtību palielina tā dizains, kompānijas stāsts, reklāma vai kāda nianse, kura piemīt tikai tevis piedāvātajam klāstam. Tādu piemēru ir daudz, piemēram, padomājiet par zviedru uzņēmumu "Happy Socks". Divi draugi izlēma ražot zeķes – produktu, kuru lietojam jau kopš 16. gadsimta. Ķīnā ražoto zeķu pasaulē netrūkst, taču kompānijas veidotāji parastam ikdienas produktam piešķīra īpašu un oriģinālu dizainu, tādējādi gūstot iespēju savu preci izplatīt vairāk nekā 10 000 dizaina veikalos visā pasaulē. Iedvesmojoši?

Ražot var arī mājās
Sava produkta ražošanu var sākt mājas apstākļos – to sauc par mājražošanu. Pēc valsts likumdošanas arī šādā gadījumā jāreģistrējas nodokļu sistēmā. Tev ir 2 izvēles – kļūsti par pašnodarbināto vai dibini savu uzņēmumu. Reģistrēties kā pašnodarbinātajam būs mazliet vienkāršāk un varbūt pat ieteicamāk, ja biznesa sfērā esi pavisam nepieredzējis. Šādā gadījumā būs vieglāk sakārtot papīrus, kā arī maksāt nodokļus.

Pašnodarbinātā statusā no gūtajiem ienākumiem tev būs jāmaksā iedzīvotāju ienākumu nodoklis, kā arī sociālais nodoklis, iesniedzot ieņēmumu/izdevumu atskaiti 1 reizi ceturksnī. Ar sava uzņēmuma reģistrēšanu būs mazliet sarežģītāk. Kā mājražotājam to ir vērts darīt tad, ja darbā jāpieņem arī citi darbinieki.

Tālākie procesi ir atkarīgi no tā, ko plānots ražot. Ja tie būs tekstilizstrādājumi, tad atliek tikai reģistrēties Valsts Ieņēmumu dienestā kā pašnodarbinātajam, izveidot savu grāmatvedības atskaišu grāmatiņu – vai nu taustāmu, vai jāizmanto interneta piedāvātās iespējas, kā arī ieteicams atvērt atsevišķu pašnodarbinātā kontu, kur izsekot saviem ienākumiem un izdevumiem būs daudz vienkāršāk.

Papildu sanitārās prasības, lai ražotu pārtiku
Ja esi nolēmis ražot kaut vai tikai cukurgailīšus, arī tad tev jāpiereģistrējas gan VID, gan arī PVD (Pārtikas veterinārais dienests) uzskaitē. PVD pārbaudīs, vai tava dzīvesvieta vai jebkura cita izvēlētā ražošanas telpa atbilst visām nepieciešamajām higiēnas prasībām. Protams, biznesa ieskriešanās periods nekad nav viegls, jo īpaši pārtikas nozarē, taču jāņem vērā, ka PVD darbinieki neapciemos tevi tikai tāpēc, lai par ko sodītu, bet tikai tāpēc, lai pasargātu tavu klientu, uzlabojot tavu produktu kvalitāti. Ja pirmā apciemojuma laikā kaut kas būs bijis ne tā, saņemsi tikai brīdinājumu, bet, ja atkārtoti kādas lietas nebūsi sakārtojis, tad gan būs jāmaksā soda nauda. 


Pastāsti par sevi citiem!
Kad papīru kalniem vai interneta lappusēm par mājražošanu būsi izracies cauri un produkti būs saražoti, jāķeras pie tik pat svarīga punkta – reklāmas! Biznesa reklāma ir tikpat būtisks puzles gabaliņš, lai iecere patiešām izdotos. Protams, ka jāsāk ar reklāmas ievietošanu internetā. Vari izveidot savu sociālo tīklu lapu, taču, ja uzskati, ka tas paņem pārāk daudz laika, turklāt nezini, kā atdalīt savu personīgo profilu no biznesa lapas, izmēģini Vislatvijas sludinājumu portālu dalder.lv! 

Pirmkārt, šeit varēsi ievietot sludinājumus par baltu velti – vienalga cik! Otrkārt, šī lapa piedāvā izveidot arī pašam savu profila lapu jeb mini mājaslapu. Ja jau esi izdomājis sava uzņēmuma nosaukumu vai zīmola vārdu, liec to kā profila foto. Piedāvātā fona attēla vietā vari ievietot kādu foto ar jau radītajiem produktiem vai tik pat labi savas darbības moto. Atverot tavu profila lapu, atsevišķā sadaļā klienti varēs izlasīt sīkāku informāciju par tevi, redzēt visus tevis ievietotos sludinājumus, kā arī ievietot atsauksmes 5 zvaigznīšu skalā. 

Treškārt, tev noteikti patiks, ka portāls ir lieliski strukturēts un ieturēts patīkamos toņos – nevis lai izceltu sevi, bet tieši lai izcelties varētu tu! Portāls pats par sevi izceļas ar piedāvātajām iespējām – sīki sadalīta filtrācijas sistēma arī pa lokācijas vietām, lai, piemēram, pagaršot īstu sviesta torti varētu arī no kāda tāla Latgales nostūra, kur to cep pēc vissenākajām receptēm. Arī sludinājumu veidi ir visdažādākie, turklāt, reģistrējoties kā jaunam lietotājam, iespējams izmantot portāla piešķirto dāvanu 50 eiro apmērā, lai iegādātos salīdzinoši lētākas sludinājumu popularizēšanas iespējās kā citviet. 

Dalder.lv – tie ir bezmaksas sludinājumi tava maciņa palielināšanai!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Izstādes

The Forecourt Show

Int'l Forecourt & Fuel Equipment Show
12.04 - 14.04.2021

Ocean Business

Ocean Technology Exhibition and Training Forum
13.04 - 15.04.2021

ProFood Tech

The Food and Beverage Processing Event
13.04 - 15.04.2021

UTECH Europe

Int'l Exhibition and Conference for the Global Polyurethanes Industry
13.04 - 15.04.2021

Interalpin

Int'l Trade Fair for Alpine Technologies
14.04 - 16.04.2021

Informatīvie partneri pasaulē

Igaunijas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas

Kaļiņingradas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas