Kā uzņēmējiem komunicēt un tapt sadzirdētiem? 2016.gada tendences
Informatīvās pārslodzes laikā, kad lasītāji ir apdulluši no ziņu daudzuma, ir būtiski ir saglabāt skaidru skatu un meklēt risinājumus, kas der konkrētajai auditorijai nevis vienkārši visiem, uzskata "Baltic PR Awards 2016" organizatore Antra Bork-Ržečicka.
Iesākoties gadam un uzņēmējiem plānojot savas aktivitātes, ir īstais brīdis aplūkot, kādi izaicinājumi komunikācijā mūs sagaida 2016.gadā.
Sociālie tīkli kā ziņu avots
Ja kādreiz mēdza sacīt - gan mušu, gan banku var "nosist" ar avīzi -, tad mūsdienās līdzīgu analoģiju var attiecināt uz ierakstiem sociālajos tīklos. Uzņēmumu, zīmolu, pazīstamu personību un politiķu paustais "Facebook", "Twittter", "Draugiem.lv" vai kur citur var kļūt par ziņu un pat izraisīt reputācijas krīzi. Jāatceras, ka cīņā ar nepatiesu baumu atspēkošanu liela nozīme ir auditorijas spējām kritiski izvērtēt informāciju.
"Tādēļ ar lielu rūpību jāuztur interneta reputācija un jāpārvalda sociālie tīkli. Jāpārdomā ne vien komunikācija uzņēmumu un zīmolu kontos, bet arī privātajos. Vienlaikus ir jāseko līdzi, ko citi runā par jūsu uzņēmumu vai zīmolu," piebilst Bork-Ržečicka.
Jārunā par vērtībām
Skaidrs, ka sarunas par un ap produktiem nav aktuālas. Ir jārunā par sabiedrībai svarīgām vērtībām, jāpauž attieksme par aktuālām lietām un parādībām. Iegūs tie zīmoli, kuri nebaidīsies runāt par asiem jautājumiem, raisīs diskusijas vai risinās problēmsituācijas.
Zīmoliem ir jāpierāda, ka tiem ir mērķis, kas sniedzas daudz tālāk par pašu interesēm. To var darīt ļoti dažādos veidos - ne velti "Baltic PR Awards 2016" balvas tiek pasniegtas gan par sociālajām kampaņām, gan korporatīvo ilgtspēju un atbildību, skaidro Bork-Ržečicka.
Jārada interesants, patiess un skaidri saprotams saturs
Informācijas pārbagātības dēļ satura kvalitātes nozīme tikai palielinās. Ideāls teksts ir vienkāršs, skaidri saprotams, bez sarežģītiem žargonvārdiem, taču ar to ir par maz. Ziņa jāpapildina ar kvalitatīvu vizuālo saturu - infografiku, video, fotogrāfijām.
"Pārāk liels informācijas daudzums apdullina un neļauj kritiski izvērtēt notiekošo. Tādēļ cilvēki atceras patiesus stāstus, kuri iedvesmo. Mums aizvien vairāk jādomā, kā padarīt stāstus saistošus un domāšanu veicinošus," domā "Baltic PR Awards 2016" organizatore.
Saturs jānogādā līdz auditorijai iespējami efektīvākā veidā
Ir acīmredzami, ka ar vienkāršu mediju kampaņu vairs nepietiek, tādēļ aizvien rūpīgāk ir jādomā, kā sasniegt vēlamo auditoriju.
Viens no ceļiem ir integrēt saturu ar dažādiem mārketinga elementiem - biļeteniem, e pastiem, maksas reklāmām sociālajos tīklos, tādējādi informējot lietotājus par šā satura esamību. Ir skaidrs, ka uzmanības pievēršanai "Facebook" un "Twitter" aizvien vairāk tiks izmantotas tieši maksas reklāmas.
Jāveido "dzīvās" video reportāžas no pasākumiem
Video straumēšana tiešsaistē kļūst aizvien populārāka, tā ļauj radīt klātbūtnes efektu un vienlaikus uzrunāt pietiekami plašu auditoriju. Tādēļ vienmēr ir vērts apdomāt iespēju veidot "dzīvo" reportāžu no pasākuma. Turklāt pēc pasākuma var izveidot glītus video un tos publicēt "Youtube" vai mājas lapā.
"Tiešraide jeb "dzīvā reportāža" ļauj iegūt informāciju no pirmavota. Sarežģītās situācijās cilvēkiem šādi ir vieglāk izvērtēt notikumus un atsijāt patiesību no "baumu pelavām"," uzskata Bork-Ržečicka.
Foto: pixabay.com