Nekustamā īpašuma finansēšanas iespējas

Nekustamā īpašuma finansēšanas iespējas

Īpašuma iegāde prasa visu nopietni apdomāt, pirms tiek pieņemts lēmums un tiek veikti vajadzīgie pasākumi, lai izpildītu sen kāroto mērķi. Nekustamā īpašuma pirkums visbiežāk ir nozīmīgas investīcijas, tāpēc der rūpīgi sagatavoties un saprast visus ar pirkumu saistītos soļus. 

Nekustamā īpašuma pirkuma iespējas
Pateicoties lielajai interesei par nekustamā īpašuma iegādi, nekustamā īpašuma tirgus arī Latvijā turpina attīstīties. Vairums interesentu, izvērtējot tiem pieejamos nekustamā īpašuma iegādes veidus, izšķiras par iekrājumu un hipotekāro kredītu apvienošanu nekustamā īpašuma iegādei.

Nekustamā īpašuma iegādes kārtošanas formalitātes un to izmaksas
Šīs izmaksas ir saistītas ar dažādu nepieciešamo dokumentu reģistrāciju un apliecinājumu valsts iestādēs un bankā. Ir fiksētas izmaksas, kā arī summas, kas tiek aprēķinātas no darījuma vērtības.

Ejot pie notāra, būs jāsedz pirkuma līguma izmaksas, kā arī nostiprinājuma lūgums. Īpašuma novērtēšana var izmaksāt līdz pat 200 EUR, kas jāizdara pirms došanās pie notāra.

Vēl pie fiksētajām izmaksām pieskaitāmas ir nodevas zemesgrāmatā, kancelejas nodeva par jaunas tiesības nostiprināšanu, par zemesgrāmatu apliecības izsniegšanu, kā arī – par hipotēkas nostiprināšanu, ja īpašums tiek iegādāts caur hipotekāro kredītu. 

Valsts nodeva par īpašumtiesību maiņu veido 2% no darījuma vērtības, kas veicama zemesgrāmatā. Savukārt bankas parasti saņem 1,5% no darījuma vērtības par aizdevuma sniegšanu, kā arī 0,1% par hipotēkas nostiprināšanu zemesgrāmatā. Visbeidzot, ir darījuma konta izmaksas, ko bankas aprēķina individuāli, bet vidēji tās veido 0,4% no darījuma summas. Piemēram, ja nekustamā īpašuma vērtība ir 50 000 EUR, tad fiksēto un procentuālo izmaksu kopsumma būs ap 2 300 EUR, savukārt īpašumam, kas vērtējams 100 000 EUR apmērā – kopā iznāks ap 4 300 EUR.

Kas jāņem vērā, izvēloties kredītu? 
Paralēli atbilstošā nekustamā īpašuma meklējumiem vēlams iepazīties ar visiem kredītdevēju piedāvājumiem. Bankas piedāvā ļoti līdzīgus kredītu nosacījumus, bet, papētot dziļāk, var atrast atsķirības, kas ir radītas dažādām klientu grupām un vēlmēm. Tāpēc ir svarīgi šos noteikumus rūpīgi izpētīt vai piesaistīt kādu ekspertu. Kredīta devējam arī ir būtiski priekšnosacījumi, kas ietver finanšu stabilitātes rādītājus.

Sortter – bezmaksas tiešsaistes kredītu salīdzināšanas rīks
Sortter ir uzticams kredītu salīdzināšanas portāls, kurā var ērti un bez maksas apkopot banku un nebanku aizdevumu piedāvājumus, uzzināt par finanšu pakalpojumiem un izlasīt aktuālu informāciju.

 

Поделиться

Выставки

Holz

Swiss Fair for Woodworking
11.10 - 15.10.2022

K

Int'l Trade Fair Plastics + Rubber
19.10 - 26.10.2022

Skogsnolia

Meeting Place for Swedens Forest Industry
15.06 - 17.06.2023

Rubber and Tyre Vietnam

Int'l Exhibition and Conference on Rubber Industry and Tyre Manufacturing
26.06 - 28.06.2029

Информационные партнеры по всему миру

Эстонские организации поддержки бизнеса

Калининградские организации поддержки бизнеса