Vai bērna velosipēda svaram un izmēram ir nozīme?

Vai bērna velosipēda svaram un izmēram ir nozīme?
Autors: Shutterstock.com

Velosipēda iegāde reti ir spontāns pirkums, un tādēļ tā izvēlē svarīgi ņemt vērā ne tikai bērna vecumu, fizisko sagatavotību un jaunā velo braucēja vēlmes. Bērna velosipēda svars un izmērs ir faktori, kam ir liela nozīme izvēles procesā. Tieši šie faktori ietekmē turpmāko velo vadīšanas vieglumu, braukšanas komfortu un bērna drošību. 

Velosipēda rāmis

Velo svaru vislielākā mērā nosaka materiāls, no kura izgatavots tā rāmis. Bērnu velosipēdu rāmju izgatavošanā visbiežāk tiek izmantots alumīnijs un tērauds. Alumīnija rāmis ir vieglāks un nav pakļauts korozijai, kas bērnu velosipēdu ražošanā to padara par populāru izvēli. Velosipēdi ar alumīnija rāmi ir vieglāki, kas savukārt bērnam ļauj bez grūtībām to kontrolēt un manevrēt, tāpat šādu velo ir vieglāk pārvadāt. Alumīnija rāmja velosipēdi parasti ir arī izturīgi un ilgmūžīgi.

Tērauda rāmis ir smagāks un var būt nedaudz mazāk izturīgs pret koroziju, ja nav pienācīgi apstrādāts. Tomēr tērauda rāmja velosipēdi ir izturīgāki, brauciena laikā labāk absorbē vibrāciju, kas var būt noderīgi garākiem braucieniem pa zemes un grants ceļiem. Tērauda rāmja velosipēdi bieži ir arī nedaudz lētāki, salīdzinot ar alumīnija rāmja velosipēdiem.

Tādējādi smags velosipēds bērnam var radīt grūtības ar manevrēšanu un velo kustību kontroli, kas savukārt ietekmē viņa drošību un braukšanas prieku. Vieglāks velosipēds ir ērti pārvadājams un prasa mazāk enerģijas un spēka, lai to vadītu.

Izmantojiet iespēju pirms pirkuma apmeklēt specializētu velosipēdu veikalu, kur var saņemt ne tikai ekspertu padomu, bet arī ļaut bērnam izmēģināt dažādus velo modeļus. 

Velosipēda regulējamās daļas – stūre un sēdeklis

Bērnu velosipēdu izmēri tiek noteikti, ņemot vērā bērna augumu, kā arī tādus faktorus kā sēdekļa augstums un attālums līdz stūrei. Lai nodrošinātu pareizu sēdēšanas pozīciju un labāku vadāmību, bērnu velosipēdiem ir iespējams regulēt stūres un sēdekļa augstumu. Tā kā bērni strauji aug, tad regulējamās velo daļas ir ļoti svarīgas. Regulējama stūre ļauj pielāgot stūres augstumu un leņķi atbilstoši bērna braukšanas komfortam un augumam, savukārt regulējams sēdeklis nodrošina, ka kājas var brīvi sasniegt zemi un kalpot par papildu atbalsta punktu. Bērnu velosipēdu rāmim parasti ir fiksēts izmērs, kas ir pielāgots konkrētam vecumam un augumam.

Autors: Shutterstock.com
Autors: Shutterstock.com

Kā piemeklēt bērnam velosipēdu?

Kā jau noskaidrojām, tad bērnu velosipēda izmēru noteikšana ir svarīga, lai nodrošinātu braukšanas komfortu, drošību un vieglu velo vadāmību.

Lūk, parametri, kas jāņem vērā, par pamatu ņemot bērna augumu!

  • Sēdekļa augstums
    Sēdekļa augstums ir viens no galvenajiem parametriem. Bērna kājām jāsasniedz zemi arī tad, kad viņš sēž uz velosipēda. Ideālā gadījumā bērna pēdu pirkstiem jāpieskaras zemei, tādējādi ļaujot viņam viegli novietot kājas uz zemes, lai bremzētu vai stabilizētu velo.
  • Stūres augstums un leņķis
    Stūres augstums un roku novietojuma leņķis stūrēšanas laikā ietekmē braukšanas komfortu un velo vadāmību. Stūre nedrīkst būt pārāk augstu vai pārāk tālu no bērna, lai nodrošinātu labu vadāmību. Bērnam, novietojot rokas uz stūres, jājūtas ērti, un roku novietojuma leņķis nedrīkst pēc brīža radīt diskomfortu.
  • Riteņu izmērs
    Bērnu velosipēdi parasti ir pieejami ar dažāda izmēra riteņiem, piemēram, 12, 16 vai 20 collām. Riteņu izmērs jāizvēlas atbilstoši bērna augumam un braukšanas spējām. Lielākiem bērniem, kas jau ir guvuši pieredzi, lielāki riteņi var būt piemērotāki. Maziem bērniem, kas tikai mācās braukt ar velosipēdu, mazāki riteņi ir vieglāk kontrolējami un manevrējami.

Noderīgus velo apmācības padomus varat atrast šeit: https://220.lv/lv/g/noderigi-padomi-ka-iemacit-bernam-brauk-ar-savu-pirmo-velosipedu

Zināmākie velosipēdu ražotāji piedāvā izmēru tabulas, kas palīdzēs noteikt atbilstošu velosipēda izmēru atkarībā no bērna auguma. Šīs tabulas parasti sniedz pamatinformāciju par bērna vecumu, augumu un atbilstošo velosipēda izmēru, tomēr jāņem vērā, ka ražotāju sniegtās rekomendācijas mēdz atšķirties.

Ieteikumus, kā izvēlēties bērnu velo atbilstoši bērna vecumam, var lasīt ŠEIT

Поделиться

Комментарии

=

* Пожалуйста, заполните сумму в устной форме!

ООО «Latvijas Tālrunis» приглашает пользователей Интернета - читателей портала, писать комментарии к опубликованным статьям и новостям, соблюдая нормы морали, этики и приличия, не подстрекать к насилию, ненависти или дискриминации, не распространять информацию, которая является оскорбительной к достоинству и чести человека, не скрываться за именем другого лица, не делать рекламу без редакционного согласия. В случае, если автор комментариев не соблюдает вышеуказанные правила, их комментарий может быть удален, и ООО «Latvijas Tālrunis» имеет право информировать надзорные органы о возможных нарушениях закона.

Информационные партнеры по всему миру

Эстонские организации поддержки бизнеса

Калининградские организации поддержки бизнеса