6 padomi, kā rūpēties par datu drošību darba vietā

6 padomi, kā rūpēties par datu drošību darba vietā

Attīstoties informācijas tehnoloģijām at, arvien biežāk dzirdam par datu drošību un informācijas aizsardzības nozīmi mūsdienās. Tomēr reti iedomājamies, cik viegli varam uzlabot situāciju mēs paši. Pieredzē dalās Tele2 Shared Service Center drošības departamenta vadītājs Artūrs Pantelis, kurš darba ikdienā novērojis, kā nepietiekama uzmanība var novest pie informācijas drošības pamatprincipu pārkāpumiem.

Tele2 Shared Service Center iesaka:

Izmanto datora "Logout" funkciju

Pametot savu darba vietu, izmanto "Logout" funkciju (nospiežot taustiņus Win + L/ Alt+Ctrl+Del un Enter), lai bloķētu piekļuvi savam kontam datorā. Izsūtīts joku e-pasts nebūtu tik bīstams, kā kādas biroja viešņas iespēja iepazīties ar datiem Jūsu datorā, tos kopēt vai izdzēst pavisam.

Paņem izprintētos materiālus nekavējoties

Informācijas drošība iet roku rokā ar tās klasifikāciju - ierobežotas pieejamības, konfidenciāla, slepena u.c.. Darbinieki nereti nolemj paņemt izprintēto materiālu pēc brītiņa, kas ir pats ātrākais veids, kā dalīties ar informāciju ar jebkuru garāmgājēju un citiem printera lietotājiem.

Neatstāj svarīgus dokumentus uz galda bez uzraudzības

Beidzot darba dienu vai tās garumā, dokumentus, kas satur klasificētu vai komerciālu informāciju, jānovieto slēdzamā skapī vai atvilktnē.

Pieskati, kur atrodas tavas USB atmiņas

Ikvienam darbiniekam ir vismaz viena USB atmiņa, kurā glabājas darba informācija. USB ir ļoti viegli pazaudēt vai atstāt nepieskatītas. USB atmiņas vēlams glabāt aizslēdzamā atvilktnē vai piestiprināt pie atslēgām vai piekļuves kartēm, kuras mēdz nozaudēt daudz retāk. USB saturu ir jāaizsargā ar drošu paroli.

Aizslēdz atvilktni

Svarīgi dokumenti, USB atmiņas, ārējais cietais disks, SIM kartes un citi datu nesēji ir jāglabā aizslēdzamā atvilktnē. Ja tādas nav katram biroja darbiniekam, tad par to jāinformē darba devējs. Šis ir viens no pamatprincipiem, kura ievērošana būtiski samazina risku darba informācijas noplūdei.

Atceries par tīru un kārtīgu galdu

Lai tiktu ievēroti iepriekš minētie principi, kā vienojošais elements ir kārtība. Ja uz galda atrodas nevajadzīgas dokumentu kaudzes, papīra kafijas krūzes no visiem Rīgas kafijas namiem, uzkodu ietinamie papīri un citi slinkuma vēstneši, tad par datu drošību visvairāk jāsāk uztraukties tieši šī galda īpašniekiem.

Foto: Pixabay.com

Share

Comments

=

* Please fill in the amount verbally!

"Latvijas Tālrunis" Ltd. invites Internet users - readers of the portal, to comply with moral, ethical and decency standards, while writing comments on published articles and news, not to incite violence, hatred or discrimination, not to spread information that is offensive to person's dignity and honor, not to hide behind the name of another person, not to do advertising without editorial consent. In the event that the comment author fails to comply with the above rules, their comment may be deleted and "Latvijas Tālrunis" Ltd. has the right to inform the supervisory authorities of possible violations of the law.

Exhibitions

Neva

Int'l Shipping, Shipbuilding and Offshore Energy Exhibition
17.09 - 20.09.2019

Efa

Trade Fair for Building Systems, Electrical Engineering, Air Conditioning and Automation
18.09 - 20.09.2019

Hivoltec

Trade Fair for High and Medium-Voltage Technology
18.09 - 20.09.2019

Metaltech Central Asia

Int'l Machine Tools and Metalworking Technology Exhibition
18.09 - 20.09.2019

Kazcomak

Int'l Road and Heavy Construction, Communal Machinery Exhibition
18.09 - 20.09.2019

Global information partners

Estonian bussines support organizations

Kaliningrad's bussines support organizations