Aristokrātisks interjers par demokrātisku cenu

Aristokrātisks interjers par demokrātisku cenu

Virtuvē mēs pavadām lielu daļu savas dzīves, un ir labi to apzināties un atzīt. Šī telpa daudzās mājās joprojām pilda senseno ģimenes pavarda funkciju. Te mēs bieži satiekamies, lai gatavotu un baudītu ēdienu, iemalkotu tēju vai kafiju ar iemīļotu TV pārraidi fonā. Turklāt virtuve ar līdzenām un viegli kopjamām virsmām ir labākā vieta, kur veikt visa veida radošu darbu, lai vēlāk bez sekām novāktu visu, kas pēc tā palicis. Virtuves virsmai jāspēj palikt inertai pret augļu sulām, karstumu, tvaikiem, taukiem un vēl daudz ko citu, radošai ģimenei raksturīgu. Piemēram, ja trīsgadnieka zīmētās saules stari stiepjas krietnu gabalu pāri papīra lapas malai, kvalitatīva darba virsma no tā necietīs. 

Akmens darba virsmu demokrātiskā revolūcija

Virtuvē ir ienākušas jaunākās tehnoloģijas ar materiāliem, kas sevī apvieno labākās dabiskā akmens un lamināta īpašības tādā krāsu un tekstūru paletē, kas elpai liek aizrauties. Un, ja vēl pirms 10 gadiem par akmens darba virsmu savā virtuvē varēja sapņot tikai ļoti turīgi cilvēki, tad šobrīd cenas starpība ar alternatīviem risinājumiem (betons, līmētais ozols, kvalitatīvs lamināts) ir nebūtiska. 

Akmens mūžīgums ir apdziedāts latviešu tautas dziesmās, bet skaistums izvērsts atzītu mākslīgā akmens ražotāju katalogos. Ko gan tur var redzēt? Bez krāsām un krāšņām faktūrām svarīgi pievērst uzmanību praktiskajiem aspektiem – karstumizturībai, blīvumam, kā arī mehāniskajai izturībai, kuros mākslīgā akmens virsmai ir maz konkurentu. 

Dabīgais un mākslīgais akmens

Pazīstamākie interjerā lietotie akmens materiāli Latvijā līdz šim ir bijuši granīts un marmors. Tomēr dabīgā akmens ieguve ir ļoti dārga un darbietilpīga, un ir grūti garantēt krāsas un faktūras viendabīgumu pat vienā karjerā iegūtām plāksnēm. Dabīgie akmeņi parasti ir poraini, kas viegli uzņem vai maina krāsu saskarsmē ar skābēm vai sārmiem, tādēļ virsmas ir īpaši jāapstrādā ar speciālu impregnantu, kas atjauno gan dabisko akmens izskatu un dzidrumu, gan arī aizsargā no mitruma un ķīmiskām reakcijām. 

Draudzīgāk dabai ir nenorakt kalnus, jo tie neatjaunosies. Mākslīgā akmens plāksnes tiek ražotas, izmantojot otrreiz pārstrādātus materiālus, atjaunojamo enerģiju un 98% otrreiz izmantotu attīrītu ūdeni. Mūsdienīgiem kvarca, stikla un porcelāna kompozītmateriāliem, kas radīti inženiertehniskā procesā, ir neiedomājami plaša krāsu palete, ieskaitot dažādas marmora un granīta faktūras, un turklāt ļoti blīva virsma bez porām, kas neprasa nekādu īpašu kopšanu. Tāpat arī noturība pret karstumu un mehāniskiem bojājumiem mākslīgā akmens virsmām neatpaliek no dabīgā granīta. 

Pāri visiem aizspriedumiem

Vispārzināmiem un plaši izplatītiem aizspriedumiem, ka akmens ir smags un auksts, tas mēdz saplīst un nodrupt un tam redzamas savienojuma šuves, pretī stāv praksē balstīti argumenti. 

Akmens plāksnes svara starpība ar citiem cietiem materiāliem ir neliela, tādēļ mēbeļu kājiņas grīdā neiegrims, turklāt mēbeles ir speciāli radītas smagu slodžu nešanai. Akmens temperatūra nevar būt zemāka par istabas gaisa temperatūru, tādēļ tas nav aukstāks par lamināta virsmu. Akmens plāksnes savienojuma vietās tiek līmētas ar speciālu līmi, un vairumā gadījumu šuves vizuāli nav redzamas. 

Jāatzīst, ka akmens tiešām ir praktisks un lietotājam draudzīgs materiāls. 

Praktiskas un izsmalcinātas akmens virsmas

ARI Stone piedāvā materiālus, kas tehnisko īpašību un niansētu toņu bagātībā apmierinās katru interjera dizaineri un visprasīgākos klientus. Viens no materiāliem ir SILESTONE – hibrīda virsma, kas tiek ražota no minerāliem un pārstrādātām izejvielām, izmantojot inovatīvu HybriQ+ tehnoloģiju. Tas ir lielisks materiāls virtuves darba virsmām, vannasistabām, grīdām un sienu apdarei, izmantojot minimālu savienojumu skaitu. Silestone virtuvju virsmām ražotājs piedāvā 25 gadu garantiju. 

Arī DEKTON ir inovatīvs, ultrakompakts un izcili izturīgs materiāls, kas piedāvā bezgalīgas dizaina iespējas gan interjeros, gan eksterjeros – apdarē un āra terasēs. 

Savukārt klientiem, kuri savā virtuvē vēlas tieši dabīgo akmeni, uzņēmums piedāvā vairākas SENSA kvarcītu un granītu šķirnes, kas apstrādātas ar inovatīvu prettraipu pārklājumu. Granīts ir ciets materiāls, kam raksturīgi daudzveidīgi toņi, un to izmanto gan virtuvju virsmām, gan citos interjeros un eksterjeros. Savukārt marmoram ar izteiksmīgo un grezno rakstu ir plašs lietojums interjera apdarē, tomēr virtuves virsmām kā mīksts un porains  materiāls tas nav ieteicams. 

ARI Stone komanda nepārtraukti mācās un attīstās, lai sekotu līdzi notiekošajam nozarē un spētu piedāvāt saviem klientiem labākos produktus. Apmeklētas arī akmens apstrādes darbnīcas un ražotnes Spānijā un Itālijā, lai izzinātu vissīkākās nianses, ko piedāvā šie pasaulē atzītie akmens materiālu ražotāji.  

2023. gada sākumā uzņēmums investējis ražošanas iekārtās, uzstādot jaunu un mūsdienu prasībām atbilstošu ražošanas iekārtu, kas spēj izpildīt vissarežģītākos uzdevumus un nodrošināt lielu produkcijas apjomu.  

Profesionāla pieeja katram klientam

ARI Stone savā ražotnē Ādažos nodrošina visa veida akmens apstrādi un veic pilnu projekta ciklu, sākot ar klienta konsultāciju par piemērotākā materiāla izvēli un beidzot ar akmens montāžu objektā. ARI Stone realizē gan apjomīgus apakšlīgumus būvniecībā un interjera dizainā, gan arī pavisam nelielus pasūtījumus privātpersonām. Uzņēmums strādā ar klientiem visā Latvijā, kā arī eksportē produkciju uz citām Baltijas valstīm un Skandināviju. Par uzņēmuma produktiem un pakalpojumiem vairāk var uzzināt, aizpildot veidlapu mājaslapā. 

Foto: ARI Stone dibinātāji  Ieva Broka, Pēteris Veisenkopfs un Asnate Krūmiņa.

Share

Comments

=

* Please fill in the amount verbally!

"Latvijas Tālrunis" Ltd. invites Internet users - readers of the portal, to comply with moral, ethical and decency standards, while writing comments on published articles and news, not to incite violence, hatred or discrimination, not to spread information that is offensive to person's dignity and honor, not to hide behind the name of another person, not to do advertising without editorial consent. In the event that the comment author fails to comply with the above rules, their comment may be deleted and "Latvijas Tālrunis" Ltd. has the right to inform the supervisory authorities of possible violations of the law.