Sešas dominējošas biznesa tendences 2016.gadā

Sešas dominējošas biznesa tendences 2016.gadā

2016.gadā uzņēmējiem vislielākās pūles būs jāvelta pievilcīgu iespēju un konkrētu biznesa nišu meklēšanai, kā arī jādomā par saprātīgām investīcijām efektivitātes palielināšanai, uzskata konferences "Biznesa stratēģija 2016" eksperti.

"Ļoti bieži ir viegli skatīties tikai uz iekšu un īstermiņā, taču mūsu uzdevums ir palīdzēt skatīties ilgtermiņā, saprast tendences un tad pieņemt gudrus īstermiņa lēmumus," konferencē "Biznesa stratēģija 2016" atzina "PwC" pārstāvis Stīvens Oldfīlds (Stephen Oldfield).

"PwC" ir identificējis vairākas globālās tendences, kas neatgriezeniski jau maina un turpinās mainīt biznesa vidi arī Latvijā.

Izmaiņas demogrāfiskajā un sociālajā vidē

Jāņem vērā, ka cilvēki dzīvo ilgāk, taču bērnu dzimst aizvien mazāk, tādējādi mainot patērētāju struktūru un ietekmējot darbaspēka pieejamību. Vidējais iedzīvotāju vecums Eiropā ir 41 gads, bet Āfrikā 19 gadi. Norisinās strauja urbanizācija - par izaugsmes līderiem kļūst pilsētas, kurās koncentrējas visa ekonomiskā rosība.

Pievilcīgu iespēju un konkrētu biznesa nišu meklēšana

Uzņēmējam nav jākoncentrējas uz visiem tirgiem, bet gan jāizpēta, kuros segmentos viņam varētu būt vislielākās sekmes. Ikvienam uzņēmējam ir jāsaprot, kas viņam vislabāk padodas, un tad jāveic pasākumi, lai iekarotu attiecīgo tirgus nišu.

Tehnoloģiju izrāviens

Savukārt tā dēvētā tehnoloģiju izrāviena dēļ bizness kļūst aizvien mobilāks, pārorientējoties uz īstermiņa attiecībām, kas veidojas un ir paredzētas konkrētu problēmu risināšanai. Piemēram, urbānie uzņēmēji izmanto mikroražošanu, platformas - agregatorus un lietu internetu, lai patērētājiem piedāvātu ļoti personalizētus pakalpojumus, atzīst Oldfīlds.

Pieaugoša konkurence

Eksperti uzsver, ka uzņēmējiem, plānojot darbību tuvākajiem gadiem, ir jāpatur prātā gan iespējamā ilgtermiņa attīstība, gan arī īstermiņa tendences svarīgākajos reģionos un nozarē.

Kaut arī Eiropai un ASV ekonomisti prognozē lēnu izaugsmi, pēc "Pohjola Bank plc" speciālistu secinājumiem, Baltijas valstīs ir labi priekšnosacījumi turpmākajai attīstībai. Tomēr jāņem vērā pieaugošā konkurence, kas samazina arī gala produktu cenas, kas savukārt nozīmē, ka uzņēmumam ir jādomā, kā citādāk gūt peļņu un uzturēt rentabilitāti.

Finansējums uzņēmumiem būs salīdzinoši pieejams

"Pohjola Bank plc" filiāles Latvijā vadītājs Elmārs Prikšāns uzsver, ka, pateicoties Eiropas Centrālās bankas monetārajai politikai, procentu likmes ir zemas un banku sistēmā ir augsta likviditāte. Tas ļauj prognozēt, ka arī nākamgad finansējums uzņēmumiem būs salīdzinoši pieejams.

"Lielākie ieguvēji, nenoliedzami, būs patērētāji. Mēs prognozējam, ka mājsaimniecību patēriņš arī nākamgad, visticamāk, būs stabils un ar nelielu pieaugumu," atzīst Prikšāns.

Saprātīgas investīcijas efektivitātes palielināšanai

Ārējā vide, tostarp izejvielu zemās cenas un finanšu pieejamība rada pamatotus iemeslus biznesam domāt par jaunām investīcijām. Taču ir būtiski izvērtēt, kur un cik daudz ir jāiegulda, lai nodrošinātu augstāku biznesa rentabilitāti. Tās var būt investīcijas gan biznesa paplašināšanai, gan esošo procesu uzlabošanai, gan efektivitātes palielināšanai.

Foto: Pixabay.com

Share

Comments

=

* Please fill in the amount verbally!

"Latvijas Tālrunis" Ltd. invites Internet users - readers of the portal, to comply with moral, ethical and decency standards, while writing comments on published articles and news, not to incite violence, hatred or discrimination, not to spread information that is offensive to person's dignity and honor, not to hide behind the name of another person, not to do advertising without editorial consent. In the event that the comment author fails to comply with the above rules, their comment may be deleted and "Latvijas Tālrunis" Ltd. has the right to inform the supervisory authorities of possible violations of the law.

Exhibitions

Global information partners

Estonian bussines support organizations

Kaliningrad's bussines support organizations