Trīs Latvijā tapuši viedie izgudrojumi ar eksporta potenciālu

Trīs Latvijā tapuši viedie izgudrojumi ar eksporta potenciālu

Jau gadiem tiek lēsts, ka Latvijas veiksmes stāsts slēpjas zināšanās un inovācijās - to skaidri apliecina mūsu valsts speciālistu radītie viedie produkti un risinājumi, kuriem piemīt nenoliedzams eksporta potenciāls, atzīst "Latvijas Mobilā Telefona" viceprezidents mārketinga un biznesa jautājums Ingmārs Pūķis.

Lūk, trīs Latvijā tapuši izgudrojumi, kurus klātienē varēja apskatīt pagājušā vērienīgā foruma "LMT Smart Future" un tā laikā organizētās izstādes "Future Show Room" apmeklētāji.

"Latvijā netrūkst ne brīnišķīgu ideju, ne arī talantīgu speciālistu, kas spēj tās pārvērst reālos eksportējamos produktos. Foruma apmeklētāju lielā interese par "Future Show Room" redzamajiem risinājumiem parāda, ka šie izgudrojumi ir tā vērti, lai par tiem stāstītu vēl un vēl," secina Pūķis.

Lieljaudas drons un dronebordings

Ja drons spēj pacelt līdz 100 kg svaru, tad tas var būt ļoti noderīgs cilvēku glābšanā, ugunsgrēku dzēšanā, mežu, lauku, tehnoloģisko iekārtu apsekošanā, kā arī ekstrēmajā sportā. Tieši šādu milzu dronu izstrādā Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājs "Aerones", kas jau tagad lepojas ar ierīci, kuras celtspēja ir 37 kg. Šāds drons mierīgi spēj pavilkt snovbordistu, jebkuru citu "dēļotāju", kā arī pacelt piepildītu dzeramā ūdens tvertni.

"Aeorones" saskata, ka to radītie lidaparāti būs lietderīgi gan lauksaimniecībā, gan glābšanas darbos, gan ekstrēmajos sporta veidos!

Biometriskā plaukstu sistēma

Ikviena cilvēka plaukstas asinsvadu un rievu tīklojums ir unikāls, tieši tādēļ noderīgs personas autentifikācijai. Elektronikas un datorzinātņu institūtā izgudrota bimodāla iekārta, kas spēj pēc plaukstas atpazīt konkrētu cilvēku un pārbaudīt, vai ziņas par to ir iepriekš iekļautas datubāzē. Patlaban prototipi tiek izmēģināti gan kā durvju piekļuves kontroles sistēma pašā institūtā, testēti arī Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centrā un Latvijas Universitātes Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratorijā.

"Tā ir iespēja noteikt, ka pie durvīm patiešām stāv konkrētais cilvēks un nevis tikai viņa karte, pase vai vēl kaut kas cits," atzīst Elektronikas un datorzinātņu institūta direktors Modris Greitāns.

Papildinātā realitāte - mazliet no Harija Potera maģijas

Apskati kādu objektu ar viedierīces kameru un pēc mirkļa ieraugi digitālu attēlu, video, telpisku objektu - interesantu papildu informāciju vai reklāmu. Tieši šādas iespējas piedāvā uzņēmuma "Overly" izstrādātā mobilā lietotne, kas ļauj savienot vizuālo informāciju ar reālās pasaules priekšmetiem. Papildinātā realitāte atklājas, tiklīdz lietotne atpazīst kamerā redzamo objektu. Kā stāsta paši izstrādātāji, šī tehnoloģija mazliet iemieso Harija Potera maģiju - filmas fani, iespējams, atceras, ka šajā ekranizējumā tēli laikrakstos dzīvi kustējās.

Rīks var būt noderīgs ne tikai atraktīvas reklāmas veidošanai, bet arī arhitektūras, interjera, mākslas un tūrisma projektiem.

Foto: Pixabay.com

Share

Comments

=

* Please fill in the amount verbally!

"Latvijas Tālrunis" Ltd. invites Internet users - readers of the portal, to comply with moral, ethical and decency standards, while writing comments on published articles and news, not to incite violence, hatred or discrimination, not to spread information that is offensive to person's dignity and honor, not to hide behind the name of another person, not to do advertising without editorial consent. In the event that the comment author fails to comply with the above rules, their comment may be deleted and "Latvijas Tālrunis" Ltd. has the right to inform the supervisory authorities of possible violations of the law.

Exhibitions

InterMET Asia

Meteorological Technology Event in the APAC region
06.07 - 08.07.2020

Milano Unica

Int'l Textile Fair
07.07 - 09.07.2020

World Cities Summit

Liveable and Sustainable Cities: Common Challenges, Shared Solutions
05.07 - 09.07.2020

SIWW

Singapore Int'l Water Week
05.07 - 09.07.2020

SIWW

Singapore Int'l Water Week
05.07 - 09.07.2020

Global information partners

Estonian bussines support organizations

Kaliningrad's bussines support organizations